Komentujeme: Za jakých podmínek je nyní možné svolávat schůze a shromáždění?

Uvolňování protiepidemických opatření se projevilo i u možnosti konání schůzí a shromáždění. Podmínky se však rychle mění. Jedním ze současných nejčastějších dotazů, které do redakce Okolobytu.cz dostáváme, je právě možnost shromažďování.

Jaké jsou aktuální možnosti svolání shromáždění SVJ?

Shromáždění SVJ a schůze bytových družstev je nyní možné svolávat s ohledem na současná protipandemická opatření, které jsou následující. Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví příslušného dle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a § 2 odst. 1 zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19 a o změně některých souvisejících zákonů účinného od 1. srpna 2021 dle bodu I/13. je možné setkávání až 1 000 osob uvnitř a 2 000 venku. Stále platí povinnost podstoupení antigenního testu (max 72 hodin před), PCR testu (max 7 dní před), očkování nebo prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech, zároveň dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví příslušného podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, účinného od 31. července 2021, dle bodu 1. písm. f) stále platí povinnost zakrytí dýchacích cest respirátorem či jiným obdobným prostředkem splňujícím všechny technické podmínky a požadavky pro výrobek, dojde-li ke kumulaci osob v počtu vyšším než 10 ve vnitřních prostorech, nebo v počtu vyšším než 30 ve venkovních prostorech.

Možnost hlasování per rollam

Pochopitelně stále zůstává možnost i rozhodování formou per rollam, které bylo prakticky jediným řešením v době platných omezení. „Podle našich zkušeností některá SVJ upřednostňují tuto rychlou a jednoduchou formu rozhodování i nadále,“ konstatuje vedoucí právník portálu svjpravnik.cz Mgr. Vojtěch Opočenský.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner