Komentujeme: Aktuální podmínky pro konání shromáždění

V současné době přichází do naší redakce řada dotazů, vztahujících se k podmínkám pro konání shromáždění nebo členské schůze. O komentář jsme požádali Mgr. Vojtěch Opočenského z portálu svj.pravnik.cz.

Vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 28. 5. 2021 stále platí povinnost nošení roušek všude v uzavřených prostorách. Co se týče počtu lidí v jedné místnosti, momentálně je setkávání omezeno na 75 osob uvnitř, 150 osob venku, a to za předpokladu, že všichni podstoupili PCR test (max 7 dní před) či antigenní test (max 72 hodin před) s negativním výsledkem.

Dle bodu 14 písm. c) se uvedená pravidla nevztahují na shromáždění konaná podle zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, načež každý účastník je povinen mít zakrytá ústa i nos respirátorem či nanorouškou. Účastníci musí dodržovat rozestupy 2 metry a před vstupem do prostoru si musejí vydezinfikovat ruce. Dále je nezbytnou podmínkou povinnost testování nebo očkování nebo potvrzení o prodělání onemocnění covid-19. Z toho vyplývá, že jediným uvolněným parametrem je počet osob.

Shromáždění a členské schůze tedy je možné svolávat, ale je nutné dbát na hygienická opatření a kontrolovat výsledky testů či očkování. Svolateli lze doporučit, aby si ponechával i kopie o testech a očkováních.

Text byl zpracovávaný k 4. 6. 2021

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner