Komáři, mouchy, octomilky. Jak se před nejvíce otravným letním hmyzem ochránit?

Léto je v plném proudu a každý si více či méně užívá tropických teplot. Kromě toho se nám v bytě často během léta objevují nezvaní návštěvníci. Vždyť kdo by neměl zkušenost s otravnými komáry, mouchami či octomilkami?

Nejčastějšími a nejvíce otravnými hmyzími „spolubydlícími“ v bytě jsou mouchy, komáři nebo moli. Jejich výskyt je většinou zapříčiněn nevhodným stavebním materiálem nebo nedostatečnou hygienou či nevhodnými domácími zvyklostmi. Škůdci vám dokáží nejen znehodnotit jídlo, mohou přenášet také viry a bakterie.

Sítě v oknech se přizpůsobily moderním požadavkům na bydlení

Nejlepší obranou proti komárům, vosám, mouchám a jinému létajícímu hmyzu jsou sítě do oken. Na výběr je několik typů. Pevné sítě představují nejlevnější, avšak ne příliš praktické řešení. Nejžádanější jsou dnes moderní rolovací sítě proti hmyzu, které spojují maximální praktičnost a velmi nenápadný vzhled. Rolovací sítě proti hmyzu se pohybují ve vodících lištách a navíjejí do krycího boxu.

K domovu bez hmyzu mohou přispět i odpařovače

Účinné jsou i různé odpařovače dostupné v jakékoliv drogerii. Komáry by v místnostech měly vyhubit a pokud otevřete okno, žádný hmyz by se dovnitř neměl odvážit.

Esenciální oleje byt provoní a současně jej udrží bez hmyzu

Pokud stojíte o alternativnější a šetrnější ochranu proti hmyzu, zkuste esenciální oleje. Hmyzu „nevoní“ citronela, citronová tráva, levandule, máta, tea tree, geránium či tymián. Vyberte si kvalitní esenciální olej a experimentujte s jeho účinností proti různým druhům hmyzu. Přidejte vůně do aromalampy, difuzéru nebo si vyrobte sprej z převařené vody a několika kapek silice. Fungovat jako přirozená bariéra by měl i květináč s levandulí nebo tymiánem umístěný do okna nebo na balkóně.

Na mouchy a octomilky nejlépe platí prevence

Základním pravidlem, které se ne vždy dokáže striktně dodržet, je nenechávat v prostoru kuchyně žádné volně dostupné zbytky jídla. A už vůbec ne nic sladkého, jako jsou šťávy nebo ovoce, které lákají vosy a mušky. Důležité je udržovat čistý odpadní koš a ideálně mít takový s pevným víkem.

Čtěte také:  Poplatky, provize a další povinnosti. Zjišťovali jsme, co všechno navíc musíte zaplatit, když kupujete nemovitost

/Foto: pixabay.com/

Log in with your credentials

Forgot your details?