Kde nejvíce využijete venkovní rolety?

Venkovní rolety jsou dnes čím dál častějším doplňkem rodinných domů i bytů. Ještě stále však jsou lidé, kteří doposud neobjevili jejich kouzlo, nebo o nich zatím jen uvažují. Představíme vám čtyři důvody, proč byste si je měli pořídit domů i vy!

1.  V hlučném prostředí

Byt nebo dům s okny do ulice se potýká ve dne i v noci s hlukem. A zejména ve velkých městech. Osobní auta, motorky, dodávky, vlak, houkající sanitka nebo spuštěný alarm u parkujícího vozidla – to vše je běžný ruch, který neutichá 24 hodin denně. Proč ho ale zvát k sobě domů? Venkovní rolety Minirol, jejichž lamely jsou vyplněny PUR pěnou, efektivně zabraňují prostupu hluku do interiéru. A vy můžete spokojeně relaxovat v tichu.

2.  U oken, kam svítí slunce

Budit se ráno východem slunce nebo nechat vyhřát interiér hřejivými paprsky je dokonalá představa o bydlení. Méně už však lidé myslí na to, že dům s okny otočenými na jih často bojuje s přehříváním. Máte-li v domě či bytě v létě velké horko a zvažujete klimatizaci, zbystřete.

Venkovní rolety dovedou účinně odstínit sluneční paprsky a nepustí nežádoucí horko domů. V létě vám tak bude příjemně, i když venku padají teplotní rekordy. V zimě naopak oceníte, že rolety dovedou zabránit únikům tepla z interiéru ven, takže ušetříte za výdaje na topení.

Foto: BUILDING Shutter Systems s.r.o.
Foto: BUILDING Shutter Systems s.r.o.

3.  V prostředí s velkým množstvím lidí

Nemusíte mít zrovna dům na kopci s velkými okny, aby vám sousedé viděli až do obýváku. Chránit se před všetečnými pohledy lidí z okolí je s venkovními roletami snadné. Nastavit si je můžete tak, aby nebylo vidět dovnitř, ale vy jste si mohli užívat nerušeného výhledu do zahrady.

4.  V místě, kde řádí lapkové

Jsou místa, kde je vyšší pravděpodobnost výskytu lapků – například odlehlá místa nebo chatové oblasti. A právě venkovní rolety vám mohou být v boji proti nechtěným návštěvníkům nápomocné. Ačkoliv nespadají pod bezpečnostní prvky budov, i tak se jedná o bytelnou překážku, kterou by musel zloděj překonat. Elektrické ovládání rolet a možnost načasování jejich vytažení a zatažení navíc působí na okolí dojmem, že v domě neustále někdo je.

Čtěte také:  Nová sezóna: Připravte balkon či zahradu na grilování s přáteli
Foto: BUILDING Shutter Systems s.r.o.
Foto: BUILDING Shutter Systems s.r.o.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner