Jaká podlaha je nejlepší? Pro každou místnost jiná!

Při vstupu do místnosti si jí možná nevšimnete jako první, přesto vytváří celý ráz interiéru. Má vliv na atmosféru domova, jeho barevné ladění i vzdušnost. Řeč je o podlaze, zásadním, ale mnohdy opomíjeném prvku domácnosti. Pokud zvažujete její výměnu, myslete hned na několik základních faktorů.

„Výběr podlahové krytiny by měl odpovídat funkci a stylu dané místnosti, vašemu vkusu, ale také způsobu života,“ vysvětluje Michal Vávra, odborník ze společnosti BAUHAUS s tím, že možnosti podlahových krytin jsou dnes široké, a to jak ve funkčnosti a vlastnostech, tak designu. Stále oblíbenější jsou ekologické, plně recyklovatelné a certifikované podlahy, které jsou k dostání v mnoha provedeních – od klasického dřeva přes vinyl až po laminátové podlahy.

“V českých domácnostech stále zůstávají oblíbené laminátové a vinylové podlahy, ale i klasické lino neboli PVC. Stále častěji je požadavkem udržitelnější a ekologičtější varianta. Jistotu původu podlahové krytiny tak máte například díky certifikacím, které zaručují kvalitu krytiny i její zdravotní nezávadnost a bezpečnost,“ potvrzuje odborník a vysvětluje, že každá z nabízených podlahových krytin má své plusy a mínusy a je proto vhodná do různých místností v domácnosti.

Laminát vydrží prakticky vše – ideální řešení pro obývací pokoje

Jednou z nejvíce zatěžovaných podlah z celé domácnosti je bezesporu ta v obývacím pokoji. Je proto důležité, aby měla dlouhou životnost bez opotřebení, snadno se udržovala, byla odolná proti nárazům i oděru. Všechny tyto požadavky spolehlivě splňují laminátové podlahy, jejichž výhodou je také široký výběr dekorů, včetně stále moderních dřevěných nebo kamenných, ale i jednoduchá a rychlá pokládka a cenová dostupnost.

1 1
Foto: BAUHAUS

 Z těchto důvodů po laminátové podlaze české domácnosti sahají nejčastěji, a to nejen v obývacích pokojích, ale například také v chodbách či pracovnách. I zde je však možné zvolit ekologičtější variantu.

Vysoce hygienický vinyl pomůže udržet čistotu v kuchyni i jídelně

Od podlahy v kuchyních očekává člověk především jednoduchou údržbu, vysoký hygienický standard, ale i odolnost vůči vlhkosti a případným pádům. Klasický vinyl je proto ideální volbou. Možnosti vinylu jsou neuvěřitelně široké, k dostání je totiž v obrovské škále vzorů, dekorů a struktur, ale i formátech a každý si tak jistě vybere tu pravou pro svou domácnost. Pravděpodobně oceníte absolutní odolnost proti vlhkosti a vodě.

2
Foto: BAUHAUS

Přírodní materiály do útulné ložnice

Ložnice je místem odpočinku, je zde kladen velký důraz na útulnost a příjemnou atmosféru, kterou pomohou dotvořit přírodní prvky včetně podlahy z masivního dřeva či parket. Dřevěná podlaha je příjemně teplá při dotyku bosou nohou, tlumí kroky a je ze 100 % ekologická. Přestože se jedná o podlahu citlivou na vlhkost a teplotu, disponuje při správné péči dlouhou životností a je možné ji až 2x zbrousit a obnovit tak její vzhled.

3
Foto: BAUHAUS

Inovativní tvrzený vinyl je v dětském pokoji nedocenitelný

Kde jinde dbát na nejvyšší možnou zdravotní nezávadnost materiálu než právě v dětském pokoji. Inovativní tvrzený vinyl je skvělou variantou, která neobsahuje PVC ani změkčovadla a je tak stoprocentně bezpečná i pro nejmenší obyvatele domácnosti. Mezi hlavní přednosti tvrzeného vinylu patří vedle ekologického faktoru a 100% recyklovatelnosti také její snadná údržba, odolnost a vodotěsnost, což je v dětském pokoji nutností, ale také hypoalergenní vlastnosti. Neokoukané dekory a autentická struktura jsou pak jen dalším bonusem, stejně jako antibakteriální povrch u vybraných modelů.

44
Foto: BAUHAUS

Specifika koupelny: odolnost proti vlhkosti i vodě

Keramické obklady a dlažba jsou v koupelně běžným a lety prověřeným standardem. V současné době ale trendy a moderní technologie dovolují využívat i další podlahové krytiny, které jsou vysoce odolné vůči vlhkosti a vodě. „Vhodný je například nový druh voděodolných laminátových podlah ze série Aquaprotect, které disponují technologií ochrany proti vodě i vlhkosti, a navíc jsou k dostání v mnoha barevných a designových variantách,“ upozorňuje Michal Vávra, který doplňuje, že tento druh podlahové krytiny je vhodný i pro kombinaci s vodním podlahovým vytápěním, prvkem, který v koupelně každý ocení: „Obzvlášť u koupelnových krytin dbejte na to, aby byly kompatibilní s podlahovým vytápěním, které máte doma. V případě, že váháte, obraťte se na odborníky, kteří vám rádi s výběrem pomohou.“

55
Foto: BAUHAUS

Nezapomínejte, že podlaha je dlouhodobá investice. Nebudete ji vyměňovat každých 5 let, a proto byste se nad jejím výběrem měli opravdu zamyslet a zvolit takovou, která vyhoví všem vašim potřebám

3 komentáře u „Jaká podlaha je nejlepší? Pro každou místnost jiná!“

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner