Jaká je životnost plynového kotle?

Rozhodujete se právě nad koupí vhodného zdroje tepla do svého domova? Zvažujete-li koupi plynového kotle pro domácnosti, přinášíme vám jeho pro a proti. Zajímá vás, jaká je jeho účinnost, finanční návratnost a životnost? Přinášíme vám odpovědi na všechny tyto, ale i další otázky.

Vysoká výhřevnost, snadná instalace a další výhody plynového kotle

Plynové kotle pro domácnost jsou oblíbenou variantou vytápění zejména díky tomu, že mají vysokou výhřevnost. Co se jejich montáže týče, je rychlá a snadná. Kotel totiž stačí připojit k rozvodu plynu a je hotovo. Nemusíte řešit uskladňování žádného topiva a jakmile plynový kotel správně nastavíte, nic dalšího neřešíte. Kotel na plyn je totiž autonomní a vysoce spolehlivý.

Skvělá návratnost investice do kotle na plyn

Částka, kterou do plynového kotle při jeho koupi vložíte, se vám vrátí během prvních pěti až sedmi let používání. Což vůbec není špatné. Cena kotle závisí na jeho velikosti, výkonu a dalších parametrech. Kotel je vždy nutné vybrat s ohledem na velikost domu a počet členů, kteří domácnost obývají. Zároveň si ale při koupi kotle na plyn uvědomte, že náklady na jeho provoz záleží na cenách plynu a elektrické energie. Obě komodity totiž potřebuje ke svému chodu.

Průměrná životnost plynového kotle vás mile překvapí

O plynových kotlech se ví, že mají až neuvěřitelně dlouhou životnost, a to i při denním používání. Řeč je o desítkách let. Průměrná životnost plynového kotle se totiž pohybuje v rozmezí od 15 do 20 let. Samozřejmě za předpokladu, že je kotel vytížen neustálým používáním. Při správné péči o plynový kotel můžete jeho životnost prodloužit. Nezapomínejte na pravidelné prohlídky, kontroly a nezbytnou údržbu.

Podle odborníků byste měli nechat svůj kotel projít servisní prohlídkou ideálně jednou ročně. Buď v letních měsících nebo před začátkem hlavní topné sezóny. Mějte na paměti, že čím lépe se o svůj plynový kotel budete starat, tím déle vám bude dělat společnost a pravidelnost prohlídek proto nezanedbávejte.

Čtěte také:  Rodinný dům a elektroinstalace

Moderní plynové kotle můžete pohodlně ovládat s pomocí mobilní aplikace

Přestože plynové kotle jsou běžnou součástí rodinných domů již celé roky, s příchodem a neustálým rozvojem moderních technologií se vyvíjí také způsoby jejich ovládání. I přes to, že kotle na plyn nevyžadují žádnou speciální péči a po zapnutí se pouze nechají běžet, v případě, že je potřeba nějakým způsobem upravit nastavení, vystačíte si mnohdy se svým chytrým mobilním telefonem.

S pomocí mobilní aplikace se také okamžitě dozvíte o jakékoliv závadě, protože ihned dostanete upozornění. Nestane se tak, že byste se vrátili domů po dovolené a váš dům se proměnil v ledové království. S pomocí aplikace lze vše nastavit a zkontrolovat i na dálku.

Plynový kotel nemusí dělat ostudu, ale naopak vhodně doplnit váš interiér

Ruku v roce s moderními technologiemi jdou i designy plynových kotlů. Přestože to není věc, podle které si nový kotel vybíráte, jeho hezký vzhled je příjemným bonusem. Díky tomu budete mít pocit, že kotel do vašeho domova patří, protože vám bude ladit například s provedením kuchyňské linky, ale hezky se bude vyjímat také v koupelně. Umístění kotle je totiž často problematické, zejména pokud se ve vašem bytě nenachází speciální technická místnost a kotel musí být umístěn v některé místnosti.

Investice do plynového kotle se vám vyplatí a během prvních pěti až sedmi let používání se vám vrátí. Pokud budete plynovému kotli dopřávat správnou péči a nebudete zanedbávat pravidelné servisní prohlídky a údržbu, bude vám dělat společnost po dobu 15, ale klidně i 20 let. Jste-li milovníci moderních technologií, lze si pořídit plynový kotel, který budete moci ovládat s pomocí svého chytrého telefonu.

Napsat komentář