Jak vyprat šetrněji k prádlu i pokožce a stále s perfektním výsledkem

Možná, že některé oblíbené kousky z vašeho šatníku rychle ztrácejí svoji bývalou krásu. A že vaše pokožka nebo pokožka vašich blízkých reaguje citlivě na vyprané oblečení. Na vině může být špatná technika praní – od zvoleného programu až po prací prostředky nebo zastaralou pračku.

Důležitá je správná teplota praní. Kvalitně vyprat můžete i na 30 °C

Perte na 30 °C. Každé praní při vysoké teplotě představuje pro textilie zátěž; trpí barvy a mění se i charakter vlákna. Když budete prát při třiceti stupních, prádlo vám vydrží déle pěkné. Stačí si vybrat prací prášek, gel nebo kapsle, které umožňují účinně odstranit nečistoty i s nižší teplotou vodní lázně. Prádlo bude stejně dobře vyprané – a vydrží vám déle. A ještě ušetříte, protože pračka spotřebuje nejvíce energie právě na ohřev vody.

Jak odstranit skvrny od jídla, trávy a ostatní? Dávku pracího prostředku nezvyšujte

Odolejte nutkání odstranit je tak, že zvýšíte dávku pracího prostředku. Tím, že překročíte doporučené dávkování, účinnost praní nezvýšíte, ale právě naopak! Navíc rozhodně neprospějete své pokožce ani přírodě. Pro boj se skvrnami je skvělá ionizační funkce praček. „Unikátní technologie IonTech odstraňuje pomocí působení iontů až o 30 % více skvrn i při nízkých teplotách praní, aniž byste použili další chemické prostředky. Prací prostředek se totiž díky přirozené ionizaci lépe rozpouští ve vodě a rovnoměrně proniká do prádla. IonTech také zabraňuje ukládání vodního kamene na topné těleso, a tak prodlužuje životnost pračky. Některé pračky mají i speciální program StainExpert pro odstranění až 36 druhů odolných skvrn,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice společnosti Gorenje.

Využívejte parní funkce, které mají moderní pračky

Parní funkce pračky zbaví prádlo nejen bakterií a dalších nežádoucích mikroorganismů, ale i alergenů a pachů. Vytvořená pára sice dosahuje vysokých teplot, které stačí na efektivní odstranění škodlivých látek, textilie se však nenamočí do horké vody jako při vysokoteplotním programu. Přitom pára zajistí stejný výsledek, ale bez vedlejších nechtěných účinků, jako je například sražené oblečení. Prádlo bude navíc příjemně hebké, bez statické elektřiny a s minimem záhybů. A párou jde osvěžit a vyrovnat i čisté oblečení, které třeba dlouho leželo ve skříni.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner