Jak vyčistit spáry „nejen“ v koupelně? WellMall přináší účinné tipy. 

Se svěží koupelnou souvisí správná údržba, to se samozřejmě týká nejen vybavení, ale i péče o její okolí. 

Kdo jiný by mohl mít nejzaručenější tipy než prodejce koupelnového vybavení. Oslovili jsme tedy přímo odborníka v tomto odvětví – firmu WellMall. A jaké zkušenosti s údržbou mají?

Co se týká kachliček, ty stačí jednou za čas přetřít vlhčeným ubrouskem nebo jarovou vodou a tím pro většinu údržba končí. Ovšem se spárami je to o kousek složitější. Na rozdíl od hladkých kachliček jsou spáry tvořeny maltou, která je porézní. Což znamená, že se v nich zachycuje mnohem více nepořádku (plísně, vodní kámen apod.) než na obkladech.

Image
Foto: Canva

Způsobů čistění je hned několik, od základních čistících prostředků, které má každý v domácnosti, po speciální houbičky či strojové čističe specializované na čistění spár. 

Čistění pomocí základních prostředků

Tekutý písek

Jedním z prostředků, které můžete použít je tekutý písek, jehož účinnost závisí na značce, kvalitě, či pořizovací ceně. Tento způsob spočívá v mechanickém „odrolení“ špíny ze spár (např. pomocí houbičky nebo kartáčku). Musíte si však dát pozor na sílu drhnutí, abyste spáry nevydřeli nebo nevydrolili. Pozor také na zabarvení spár.

Ocet a soda

Jednou z možných „Babských rad“ je použití kombinace octa se sodou. Tyhle suroviny má doma snad každý a jejich použití je jednoduché a přitom efektivní. Vytvoříte si pastu smícháním octa a sody ve správném poměru a nanesete na spáry. Necháte chvíli působit a poté se pustíte do drhnutí.  Ocet je skvělý na odstranění vodního kamene a jedlá soda se postará a rozzáření a vybělení spár.

Jeden z možných receptů na čistící „lektvar“ 😊:

  • 1 litr teplé vody
  • ½ sklenice jedlé sody
  • 1/3 šálku citronové šťávy
  • ¼ šálku octa
Čtěte také:  Proč je vydělávání online lepší, než tradiční způsob 

Pozor však pokud máte spáry na bázi vápna a spárovací hmoty, na ty je tento způsob nevhodný.

Kyselina citronová a soda

Pasta z kyseliny citronové a sody také zvládne vyčistit spáry od vodního kamene. Stačí si smíchat 2 díly jedlé sody s jedním dílem kyseliny citronové, zalít horkou vodou a nanést na spáry. Nechat chvíli působit a poté vydrhnout a opláchnout vlažnou vodou.

Čistění pomocí speciálních prostředků

Speciální čističe spár

Nabídka těchto čističů je na trhu velmi obsáhlá, od základních přípravků, založených na přírodních surovinách po speciální chemické sloučeniny, které svojí silou zanechají vaši koupelnu čistou a svěží bez usazených nečistot. Je jen na vás, který přípravek vám bude nejvíce vyhovovat. Pečlivě si však přečtěte příbalové informace, aby nedošlo k poškození vybavení koupelny (sprchových vaniček, umyvadel, samotných obkladů apod.).

Čištění párou 

Čištění párou je metoda čištění za pomoci parního čističe nebo stroje. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu. Pomocí horké páry můžete dosáhnout skvěle čistých spár a zároveň koupelnu desinfikujete bez použití jakýchkoliv chemikálií. Tím pádem dosáhnete efektivních výsledků a nemusíte se obávat o své zdraví.

Tipy zákazníků WellMall koupelen jsou různorodé a ať už se rozhodnete pro jakoukoliv metodu, přejeme vám krásnou a svěží koupelnu bez velké námahy. 

Image 1
Alfa-pevná stěna

Napsat komentář