Jak vybírat svítidla do domácnosti

Než se pustíme do nakupování osvětlení do našeho interiéru je potřeba vzít v potaz nejdříve typ světelného zdroje. V prvé řadě si zvolíme, zda budeme svítit zářivkou či úspornou žárovkou nebo LED světelným zdrojem. Všechny uvedené světelné zdroje mají své klady.

Co všechno bychom měli při výběru svítidla zvážit?

Za plnohodnotnou náhradu klasických žárovek lze považovat LED žárovky, které se pyšní dlouhou životností a nezanedbatelnou energetickou úsporou. Potřeba je také zamyslet se nad tvarem svítidla, protože do některých se hodí zářivky, do jiných však zase žárovky. Neméně důležitým parametrem při výběru je vedle toku světla i barva, kterou světelný zdroj produkuje.

Odstín světelného zdroje podle místnosti

Jsou odstíny světla, které podpoří pocit pohodlí a útulnosti, další naopak pomáhají navýšit naši aktivitu. Je tedy nutné předem uvážit, jaká barva se bude nejlépe hodit do té či oné místnosti. Jinou budeme preferovat v kuchyni, obývacím pokoji, předsíni nebo ložnici. Dle teploty chromatičnosti se mění i barva světla. Některé více do modra, jiné do bíla a další třeba do žluta. Informace o teplotě chromatičnosti nalezneme v popiscích parametrů daného světelného zdroje. Každý chce mít krásné bydlení, proto je potřeba myslet i na detaily. Vše ohledně svítidel a dalšího veškerého vybavení domácnosti naleznete na Biano.cz

Jak vybrat správný typ osvětlení?

K teplým odstínům patří bílá 2 800-3 300 K a patří k nejpodobnějšímu světlu, jež vydává klasická žárovka. Působí velmi útulně a příjemně. Tyto světelné zdroje se hodí do dětského pokoje, ložnice, ale i obýváku. Zkrátka všude tam, kde se chceme cítit příjemně. Naproti tomu chladnější bílý tón 5 000- 6 000 K, jež je pocitově neutrální uvítáme v pracovně, koupelně, kuchyni a na místech s nedostatkem denního světla: v kancelářích, obchodech apod. Máme-li vybrán ideální světelný zdroj, je řada na samotném svítidle. Existuje nepřeberné množství, takže lze vybírat podle designu a stylu, ve kterém je místnost vybavená, aby svítidlo ladilo s interiérem. Zatímco někdo si vybere rustikální lustr, jiný dá přednost moderně.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?