Jak vybavit malou koupelnu?

Nesmutněte, pokud máte malou koupelnu. Podpořte jejich pověstnou útulnost a zároveň využijte možností úložných prostor a vytvořte malou, ale funkční oázu klidu a uvolnění. Jak na to?

Světlo, světlo a zase světlo

I z velkého prostoru udělá nedostatek světla nepříjemnou špeluňku. Proto využijte všech možností, jak světlo do malé koupelny přivést – několik bodových svítidel místo jednoho centrálního, světlá výmalba, velké zrcadlo, velkoformátové obklady a skříňky ve světlých barvách. To vše pomůže opticky zvětšit i malou koupelnu.

Pryč se vším, co tam nemusí být

Pračka, koš na prádlo a velké množství čistících prostředků… Nemáte je v bytě kam dát? Nevzdávejte se hezké a nepřeplácané koupelny. Nejobjemnější zařízení v koupelně bývá pračka. Proto pokud ji můžete přesunout do komody nebo uložit do skříně v chodbě, udělejte tak. Hezký koš na prádlo udělá službu i parádu v ložnici a úklidové potřeby můžete uložit k těm v kuchyni nebo na chodbě.

Vhodně zvolený nábytek a zařízení

Při výběru koupelnového nábytku myslete vždy především na praktičnost. I pár centimetrů překážející koupelnová skříňka může pokazit ráno, a to bývá kritické. V prostorném showroomu vypadají všechna umyvadla a skříňky hezky, důležité jsou však míry vaší koupelny. Proto si nezapomeňte prostor detailně změřit a pracujte i s reálnými nákresy. Koupelnová skříňka s umyvadlem Variante je hluboká pouze 25 cm. Ovšem šířka 50 cm už vytváří příjemný prostor pro úschovu pod umyvadlem.

Koupelna bez zrcadla není koupelna, a pokud si vyberete galerku se zrcadlem, najdete tu další prostor, například pro každodenně používanou kosmetiku, léky nebo další drobnosti. Zvolit jednodvéřovou nebo dvoudvéřovou? To už záleží jen na prostoru, který jí můžete poskytnout.

Foto: Dřevojas, výrobní družstvo
Foto: Dřevojas, výrobní družstvo

Dalším kusem nábytku do koupelny je vysoká skříň, kterou lze nahradit i závěsnou skříní nad pračku. Hlavním kritériem zde bude hloubka, která by vás neměla omezovat v běžném pohybu po koupelně.

Čtěte také:  Ideální vybavení pro letní zážitky: Jaké doplňky zvolit na zahradu?

Vždycky se můžete obrátit na profesionály

Ve svitavském showroomu Dřevojasu vám rádi pomohou s výběrem jednotlivých kusů a vizualizací finální podoby koupelny. Jsou ale dostupní i online. Zeptejte se těch, kteří v koupelnách tráví více času, než všichni ostatní.

1 komentář u „Jak vybavit malou koupelnu?“

Napsat komentář