Jak otevřít zamčené a zabouchnuté dveře?

Pokud máte při přečtení nadpisu pocit, že jste právě objevili návod pro zloděje, pletete se. Každému z nás se někdy povedlo zabouchnout si vchodové dveře nebo v horším případě ztratit klíč. Jak se od sebe liší postup otevírání u klasických a bezpečnostních dveří?

Na zabouchnuté klasické dveře často postačí obyčejná platební karta

Převážně starší dveře do bytu hravě otevřete i svépomocí. Pokud máte strach o svoji platební kartu, použijte třeba věrnostní kartičku do supermarketu. Platí, že čím pružnější, tím lepší. Zasuňte delší konec do prostoru mezi dveřmi a zárubní nad zámkem. Držte kartu kolmo a posouvejte jí směrem dolů za střelku zámku. Při troše štěstí se vám podaří vytlačit střelku zámku z rámu a dveře tak otevřít. Připadá vám způsob až hrozivě jednoduchý? Možná to postačí jako dost dobrý důvod k tomu, abyste zamykali na noc váš byt či dům.

Zamknuli jste a nemáte klíč?

Pokud máte klasické vchodové dveře a před odchodem z bytu jste pečlivě zamknuli, přivolejte na pomoc raději zámečníka. V extrémních situacích jdou klasické dveře překonat hrubou silou, za použití páčidla nebo odvrtáním zámku. Počítejte ale s tím, že budete s největší pravděpodobností potřebovat nový zámek a v horším případě i celé dveře. 

A jak je to u bezpečnostních dveří?

Bezpečnostní dveře vás mají chránit a svou funkci plní moc dobře. S hrubou silou na ně raději nechoďte, běžné nástroje jako je páčidlo nebo vrtačka na ně rozhodně neplatí. Při zabouchnutí volejte rovnou zámečníka. Zaplatíte mu okolo 1 000–2 000 Kč a dveře budou nadále plnit svou funkci. U zamčených dveří je situace horší. Dojde totiž k částečnému poškození dveří a cena za zámečníka se může vyšplhat až k 10 000 Kč.

Nejlepší ochranou je prevence

Čas od času si zabouchne každý. Pokud nechcete platit zbytečné výdaje za zámečníka, nechte si náhradní klíč u někoho z rodiny či blízkých přátel. A pokud nikoho takového nemáte, rozhodně si uložte do telefonu číslo na zámečníka. Zámečnická pohotovost funguje 24 hodin denně. Podívejte se na mapu zámečníků a vyberte si odborníka ze svého okolí.

Čtěte také:  Přenosné noční slunce
1 reakce
  1. ficus 5 měsíci staré

    ble ble

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?