Jak lze umístit tepelné čerpadlo v bytovce?

Tepelná čerpadla v bytových domech jsou častější, než by se mohlo zdát! Najít zde můžete hned dva typy tepelných čerpadel, a to tepelné čerpadlo vzduch/vzduch a tepelné čerpadlo vzduch/voda. Jak a kam ale tepelné čerpadlo v bytovce umístit, aby nepřekáželo a nezatěžovalo příliš konstrukci? Máte hned několik možností jak na to.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch v bytové jednotce

Tento typ tepelného čerpadla se svým fungování velmi podobá rekuperačním jednotkám. Umisťuje se obvykle na zeď a dokáže obsloužit jeden propojený prostor. Proto je oblíbeným řešením v pohostinských zařízeních jako jsou hotely a penziony a v bytových jednotkách. Pokud však hledáte řešení pro vytápění celého bytového domu, vyberte tepelné čerpadlo vzduch/voda.

Tepelná čerpadla vzduch/voda si poradí i s bytovkou

Jak lze umístit tepelné čerpadlo v bytovce? Máte dvě možnosti. Zařízení můžete umístit vedle domu. K tomuto řešení se ale téměř nepřistupuje a využívá se ho převážně pouze tehdy, když není možné realizovat běžný postup tepelného čerpadla. Běžně se tepelné čerpadlo umisťuje na střechu bytového domu. To má hned několik výhod. Za prvé nemůže zařízení nikdo svévolně poškodit a nemusíte jej mít speciálně zabezpečené proti vandalům. Za druhé nezáleží na hlučnosti zařízení, protože na střeše nebude bzučení kompresoru nikomu vadit a za třetí ušetříte prostor na pozemku i v interiéru.

Tepelné čerpadlo lze na střechu umístit i v případě, že není plochá

Vždy ale nechte umístění zařízení na střechu na specializované firmě, která má instalaci tepelných čerpadel v ruce a její práce podléhá záruce. V žádném případě by při instalaci nemělo dojít k poškození střechy, a tak narušení její ochranné funkce. Zároveň se jedná o poměrně náročnou práci, který vyžaduje cvik a zručnost. Pokud si lámete s umístěním tepelného čerpadla na bytový dům hlavu, neváhejte se obrátit na společnost Tenaur s žádostí o pomoc. Tenaur poskytuje komplexní služby od výběru zařízení po záruční a pozáruční servis.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?