I v paneláku můžete mít něco výjimečného. Líbil by se vám třeba trámový strop?

Nevlastníte-li podkrovní byt ve staré zástavbě, nesmutněte. I vy můžete obohatit interiér o zajímavé prvky venkovského stylu, a to navíc bez obvyklých stavebních prací či složité údržby. Rozhodnete-li se ozvláštnit trámovým stropem i váš byt v paneláku, i takové přání může být splněno.

 

Kombinujte masivní dřevo s klasickým designem

Pokud vás už nebaví stále se opakující moderní design připomínající svým uhlazeným a minimalistickým vzhledem spíše galaktické příbytky budoucnosti, a naopak toužíte po výrazných a originálních prvcích, které by vás navrátili k přirozenosti, pak je pro vás právě prvek masivního dřeva tím pravým. Nejen že se v jeho originálním vzhledu odráží samotný zub času mapující osud a příběh daného stromu, ale navíc je tento materiál zdravotně nezávadný a schopný pozitivně ovlivnit psychiku člověka a celkovou pohodu v místnosti. Zejména při bydlení v hektickém a rušném velkoměstě, nabízí prvky z masivního dřeva kousek přírody. Abyste se však ve svém domově necítili jako na chalupě, je vhodné dřevěné prvky zkombinovat s klasickým městským designem. Interiér pak můžete sjednotit na pohled zajímavým dřevěným solitérem, který může být zhotoven ze stejných starých masivních trámů, které byly použity na trámový strop. Až stoleté trámy, které se k výrobě používají, si můžete nechat přetvořit k obrazu svému například do podoby postelí, lavic, stolků, šatních skříní a patrových postelí, zhotovit lze však i celé kuchyňské linky. Navíc máte možnost zvolit si rozměr, povrchovou úpravu, barevnost či kování dle svých vlastních preferencí a v závislosti na obytném prostoru.

Účel i dekorace – falešné trámy, které zaujmou

Pokud se bojíte pracné údržby a nejste proto zrovna příznivcem dřevěných materiálů, ale přesto toužíte po výrazném prvku, který by zpestřil nebo zútulnil váš byt, vyzkoušejte umělé trámy s imitací dřeva. Ty jsou vyráběné z polyuretanu a navrženy tak, aby věrně kopírovaly vzhled starého dřeva včetně popraskání či suků. Díky odolnému a lehkému materiálu lze s trámy jednoduše manipulovat, řezat je na požadovanou délku a samotná montáž je tak velice rychlá a snadná. Polyuretanové trámy jsou navíc dodávány duté, tudíž je možné je využít nejen jako dekoraci, ale i jako účelnou skrýš pro kabely či topné roury. Nespornou výhodou je také možnost namontování vzduchotechniky nebo bodového osvětlení.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?