Elegantní styl tmavých dřevodekorů interiérových dveří

Interiérové dveře bývají v českých domácnostech nejčastěji v dekoru dřeva nebo lakované. Jejich dřevěný povrch je dnes již často nahrazován pevnější a odolnější povrchovou vrstvou, tzv. CPL laminátem. Plastická 3D povrchová struktura vytváří dojem reálného dřevěného povrchu, ale přitom je povrchová vrstva dveří velmi odolná proti poškrábání, proražení i vodě.

Laminátová vrstva lisovaná pod vysokým tlakem je jako samostatná lamela nalepena na finální konstrukci dveří. Lamelami se dveře opláští v horizontálním nebo vertikálním směru, mohou být kombinovány s dekorativními prvky, jako jsou například hliníkové pásky, rámečky, černé kování nebo lišty s částečným či plným prosklením. Největší český výrobce dveří, společnost Masonite, tímto způsobem umožňuje kombinaci až 1 500 druhů dveří.

Mezi její zajímavé tmavé dřevodekory patří fleetwood lávověšedý, dub přírodní s hliníkovými páskami, dub halifax s výraznou strukturou, temně kávová avola či pamplona, tmavě hnědá nebraska, standard ořech, téměř černá malaga a další.

Tmavé barvy vizuálně zmenšují prostor, pohlcují světlo, společně s jinými barevnými tóny vytváří pocit útulnosti, klidu a bezpečí. Pokud se použijí s kováním v metalickém šedočerném odstínu, nebude tmavý dřevodekor ničím rušen. Naopak pro dodání akcentu je možné doplnit tmavou plochu lesklými hliníkovými prvky, kováním, páskami nebo prosklením.

Jedním z dnešních trendů jsou dveře vložené do skrytých zárubních, které vytváří jednotnou linii dveří a stěny. Dveře tedy nemají žádnou obložku a dveřní křídlo je od zdi odděleno jen drobnou spárou.  

Bezfalcové (tj.bezpolodrážkové) dveře MASONITE v dekoru dubu přírodního s horizontálními hliníkovými (ALU) páskami se skrytými zárubněmi pro čisté linie v interiéru

Pokud jsou místnosti v bytě menší, je možné využít nejen klasické dveřní posuvné systémy, ale i opačný způsob otevírání dveří. Tzv. reverzní otočné dveře umožňují mít v pokoji skryté zárubně a současně otevírat dveřní křídlo směrem od sebe z pohledové strany. Speciální kování a tvar zárubně umožní uspořit prostor a mít dveře se skrytými zárubněmi i v úzkých chodbách. U výrobce Masonite jsou čisté průchozí rozměry dveří od 626 po 926 mm.

Otevírání reverzních dveří je směrem od sebe z pohledové strany. Skryté zárubně jsou osazeny dveřmi s polodrážkou.

Tmavé bezpečnostní vstupní dveře

Čtěte také:  Kdo platí výměny termostatických hlavic a opravu radiátorů?

Tmavé dekory se často používají také jako vstupní dveře do bytu. Při výrobě dveří Masonite se není nutné omezovat ve výběru dřevodekoru, barvy nebo finální povrchové úpravy. Všechny požadavky na bezpečnost proti krádeži a vloupání, protipožární odolnost, kouřotěsnost a zvukovou izolaci jsou zapracovány v konstrukci, v materiálech a pak i v samotném osazení dveří.

Bezpečnostní dveře od výrobce Masonite jsou běžně dodávané v bezpečnostní třídě RC 2 a RC 3. Zde hladké plné dveře v novém dekoru dub halifax.

Domácnost, která má instalované bezpečnostní dveře ve třídě RC 3 a výše většinou bývá zvýhodněna i ve slevě na pojistném (např. až 30 % a plnění může dosáhnout až cca půl milionu korun). Vlastnosti bezpečnostních dveří je možné si při jejich nákupu zkontrolovat na jejich identifikačním štítku.

Protipožární bezpečnostní dveře poskytují vyšší zabezpečení bytu a většina pojišťoven takto zajištěnou nemovitost zvýhodňuje. Vlastnosti dveří je možné si zkontrolovat na jejich identifikačním štítku.

Protipožární kouřotěsné dveře jsou dodávané v různých dekorech i například s hliníkovými ozdobnými páskami. Na obrázku jsou dveře Masonite ALU I CPL premium v dekoru AVOLA.

Dveře Masonite v kategorii DP3 odolají požáru minimálně 30 minut, a to v souladu s normami. Na obrázku CPL laminát deluxe v dekoru fleetwood lávověšedý horizontální.

Příkladem protihlukových dveří je model Masonite LUME EXTRA Safety Acoustic. Tyto dveře mají útlum hluku 35 dB. Na obrázku v provedení Masonite CPL laminát v dřevodekoru NEBRASKA.

Protipožární dveře mají specifickou vnitřní konstrukci. Při jejich výběru se řiďte certifikátem. Na obrázku jsou požárně kouřotěsné dveře Masonite LUME EXTRA SMOKE CPL laminát deluxe, fleetwood lávověšedý vertikální.

Vlastnosti dveří, jako je hluková izolace, bezpečnost nebo požární odolnost je možné kombinovat podle individuálních potřeb. Dobře k tomu poslouží on-line konfigurátor dveří, s jehož pomocí si sestavíte ideální vstupní dveře.

Čtěte také:  Červnové vydání magazínu Okolo bytu k dispozici on-line

Vzhled dveří si můžete sami nakonfigurovat, ale pokud dáváte přednost osobnímu poradenství, můžete navštívit některou ze 13 vzorkových prodejen Masonite.

www.masonite.cz

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?