Džíny jako kombinace pohodlí a stylu: Proč jsou právě dámské džíny nesmrtelně trendy?

I když byly džíny původně pracovním oděvem, v 50. letech se jejich poslání změnilo a tyhle denimové kalhoty se staly celosvětově oblíbeným módním kouskem napříč generacemi i pohlavím. Co svět na kalhotách v různých odstínech modré tak zaujalo, a proč jsou dodnes nesmrtelným kouskem šatníků žen i mužů? Přečtěte si, proč je dobré mít alespoň jedny dokonale padnoucí džínové kalhoty ve skříni, kam je nosit, a při jaké příležitosti je lepší nechat je ve skříni.

Kde se vzaly dámské džíny?

I když byly džíny původně pracovním oděvem, který jako volnočasový kousek šatníku zpopularizoval v 50. letech James Dean, netrvalo to dlouho, a staly se oblíbenou součástí i dámských šatníků. Dost možná díky Marilyn Monroe, která je oblékla ve filmu Mustangové. Džíny byly v té době spjaty spíše s mladou generací, postupem času se ale rozšířily do šatníku snad všech věkových generací. Dnes bychom jen těžko hledali někoho, kdo by nerad oblékl dobře padnoucí džíny. Právě džíny, které sedí jako ulité, jsou bezkonkurenční součástí pohodlných a  trendy outfitů. Zkombinovat je lze téměř se vším a jen málo míst, kam džíny nepatří. I když je na trhu nepřeberné množství barev i střihů, nic nepokazíte těmi klasickými úzkými. Do módy se vracejí i takzvané zvonáče, které byly v minulosti trendem již několikrát. Je tak jen na vás, zda víte, do jaké míry džíny vynosíte – podle toho se můžete rozhodnout, zda vám stačí jedny univerzální, či se trochu odvážete, a součástí vaší skříně se stanou i ty roztrhané, zvonové nebo extravagantní s nášivkami.

Uu

Kde sehnat kvalitní a pohodlné džíny?

Sehnat dobře padnoucí džíny chce někdy trochu času. Díky internetovým obchodům s možností vrácení zboží, je dnes ale snadné kalhoty vyzkoušet v pohodlí domova a rozmyslet si, které z nich nám mají prokázat službu. Širokou nabídku naleznete třeba na webu https://answear.cz/k/ona/obleceni/dziny. Džíny se snadno kombinují s jakýmkoliv svrškem, bohatě vám tak postačí mít v šatníku dvoje padnoucí džíny, ke kterým můžete libovolně střídat mikiny, trika či košile. Zbytek outfitu tak můžete vybírat třeba na stránkách https://answear.cz/k/ona/obleceni, kde seženete padnoucí oblečení v různých velikostech i stylech.

Čtěte také:  Nová sezóna: Připravte balkon či zahradu na grilování s přáteli

Jak nosit džíny?

Už dávno neplatí, že by džíny nemohly tvořit elegantní model. V kombinaci s oversized košilí můžete vytvořit nedbale elegantní a pohodlný look, s upnutou košilí zase jen čistě elegantní. Nemusíte se tak bát obléct džíny do práce nebo na večeři s partnerem či s kamarádkou. S mikinou a pohodlnými botami zase vykouzlíte model sportovního stylu, který nabídne nekonečné pohodlí na procházkách nebo výletech. Džíny zkrátka nabízejí nekonečně mnoho možností jejich nošení. Je tak jen pár výjimek, kam se džíny zase tak úplně nehodí. Mezi nimi je třeba klasická formální svatba, kam je lepší přijít v šatech nebo společenských kalhotách. V případě dalších společenských událostí jsou mnohdy tolerované co nejtmavší džíny. 

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner