Dubové podlahy nebo dřevěné podlahy z exotických dřevin? Dřevo je klasika

Jaká podlaha do bytu je nejlepší? Nejlepším přírodním materiálem je dřevo, které je estetickým materiálem a ve správné úpravě vydrží dlouhou dobu. Masivní dřevěné podlahy vyrobené z exotických i jehličnatých dřevin  slouží svým majitelům po celé generace.


Dřevěné masivní podlahy se vyrábí z ušlechtilých dřevin jako je Merbau, Teak nebo Palisandr. Vyrábí se i z tradičnějších dřevin jako je dub, modřín či jasan.

Teaková podlaha

Dřevěná podlaha z teaku jávského je kvalitní a krásně strukturovanou podlahou. Jávský teak má světle žlutohnědé dřevo a tmavší jádrové dřevo. Má velice živou strukturu a širokou barevnou škálu, což dodává podlaze zajímavý a živý vzhled. Dřevo se vyznačuje dobrou opracovatelností, není totiž tuhé a je pevné v tlaku. Díly se pokládají celoplošným lepením. Teaková podlaha vypadá velice esteticky a je dost odolná, aby vám sloužila desetiletí bez viditelných změn vzhledu.


Dubové podlahy

Oblíbeným materiálem je také dub. Má to své opodstatnění – dubová podlaha má charakteristickou stříbřitou kresbu a svou typickou texturu a vyniká svými vlastnostmi. Dubové podlahy lze upravit pouze bezbarvým Osmo voskovým olejem nebo barevným nátěrem, nejlépe také z řady Osmo. Poté povrch nemusíte nijak ošetřovat, snadno se pak upravuje pouze pomocí výrobků údržby značky Osmo. Dubová podlaha vám díky tomu dlouho vydrží krásně zachovalá.

Napsat komentář