Dubové podlahy nebo dřevěné podlahy z exotických dřevin? Dřevo je klasika

Jaká podlaha do bytu je nejlepší? Nejlepším přírodním materiálem je dřevo, které je estetickým materiálem a ve správné úpravě vydrží dlouhou dobu. Masivní dřevěné podlahy vyrobené z exotických i jehličnatých dřevin  slouží svým majitelům po celé generace.


Dřevěné masivní podlahy se vyrábí z ušlechtilých dřevin jako je Merbau, Teak nebo Palisandr. Vyrábí se i z tradičnějších dřevin jako je dub, modřín či jasan.

Teaková podlaha

Dřevěná podlaha z teaku jávského je kvalitní a krásně strukturovanou podlahou. Jávský teak má světle žlutohnědé dřevo a tmavší jádrové dřevo. Má velice živou strukturu a širokou barevnou škálu, což dodává podlaze zajímavý a živý vzhled. Dřevo se vyznačuje dobrou opracovatelností, není totiž tuhé a je pevné v tlaku. Díly se pokládají celoplošným lepením. Teaková podlaha vypadá velice esteticky a je dost odolná, aby vám sloužila desetiletí bez viditelných změn vzhledu.


Dubové podlahy

Oblíbeným materiálem je také dub. Má to své opodstatnění – dubová podlaha má charakteristickou stříbřitou kresbu a svou typickou texturu a vyniká svými vlastnostmi. Dubové podlahy lze upravit pouze bezbarvým Osmo voskovým olejem nebo barevným nátěrem, nejlépe také z řady Osmo. Poté povrch nemusíte nijak ošetřovat, snadno se pak upravuje pouze pomocí výrobků údržby značky Osmo. Dubová podlaha vám díky tomu dlouho vydrží krásně zachovalá.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner