Dostupné družstevní bydlení je hlavním bodem konference Fórum BD 2021

Ve dnech 2. a 3. listopadu t.r. se koná 3. ročník konference Fórum BD 2021, která je určena především předsedů a ředitelům velkých bytových družstev a jejich obchodních partnerů. V jejím průběhu dojde na aktuální témata správy a provozu bytových domů, inovací v oblasti informačních technologií a také na družstevní bytovou výstavbu.

Konferenci spolupořádají Česká společnost pro rozvoj bydlení a Dům plný úspor za aktivní podpory Svazu českých a moravských bytových družstev a Družstevního marketingového sdružení Česká republika.

„Je skvělé, že se podařilo zorganizovat letošní ročník v prezenční podobě jako nejvýznamnější setkání zástupců velkých bytových družstev, která v České republice společně vlastní anebo spravují asi jeden milion bytů. Své působení v oblasti efektivní správy bytových domů vnímají jako odpovědné poslání i velkou výzvu pro další zlepšování své činnosti vůči spravovaným domům a jejich uživatelům,“ shrnuje Martin Kroh, předseda společnosti.

Do správy i provozu bytových domů směřují inteligentní technologie

Nové požadavky v oblasti správy bytových domů, nové povinnosti sledování spotřeb energií a dynamický vývoj v oblasti informačních technologií ukazují, kam bude třeba zaměřit pozornost pro nejbližší období.

„Oblasti IT technologií je věnována velká část konference, mimo jiné i proto, že velká bytová družstva mohou právě v tomto segmentu úspěšně spolupracovat, rozvíjet a rozšiřovat své služby ku prospěchu svých členů, vlastníků a uživatelů bytů,“ říká Jan Vysloužil, předseda Svazu českých a moravských bytových družstev.

Družstevní byt jako možnost cenově dostupnějšího bydlení

Velká pozornost bude soustředěna na středeční odpolední program v zastupitelském sále Magistrátu hlavního města Prahy, kde proběhne blok věnovaný družstevní bytové výstavbě pod společnou záštitou Petra Hlaváčka, 1. náměstka primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu, a Hany Kordové Marvanové, radní hl. m. Prahy pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení. Velkou pozornost poutají především připravovaný záměr metropole nastartovat první projekt v rámci Dostupného družstevního bydlení a příprava modelu garantovaného bytového družstva.

Čtěte také:  Jaká pravidla platí pro zvýšení nájemného

„Družstevní bydlení je tou nejrychlejší cestou, jak můžeme mladým rodinám, seniorům a profesím klíčovým pro chod města pomoci získat cenově dostupnější bydlení. V současné době zahajujeme projekt výstavby Dostupného družstevního bydlení na Praze 5 v lokalitě Radlická. Na tomto území vznikne až 266 nových bytů a výměrou od 54 metrů čtverečních. Spolupracujeme i s dalšími městskými částmi, kde připravujeme rovněž založení bytových družstev. Ve fázi příprav jsme momentálně s MČ Praha 12 a zájem projevily i MČ Praha 10, Praha 13 a Praha 8,“ uvedla radní hlavního města Prahy Hana Kordová Marvanová.

Napsat komentář