Dejte svému botníku či skříňce nový kabát. Na jejich designu také záleží

Botníky a skříňky jsou bezesporu praktická věc. Nicméně mají také roli estetickou. Často však mají svá nejlepší léta za sebou. Stačí ale pár úprav a najednou se můžete chlubit nábytkem jak z designového katalogu.

Základem je správně připravený povrch

Vybledlý nátěr, prasklinky nebo poškrábaný povrch? Nic nemusí být překážkou, stačí dodržet následující kroky. Před samotnou přeměnou doporučujeme nejprve sundat dvířka a vyndat všechny poličky, bude se vám lépe pracovat. Z nábytku nejdříve odstraňte nečistoty a pomocí smirkového papíru se zbavte starého nátěru. Povrch musí být opravdu hladký a zbavený nerovností. Všechny části pečlivě prohlédněte a případné nalezené díry či prasklinky vyplňte tmelem. Ten nechte pořádně zaschnout a následně pokračujte v úpravě. Nábytek pečlivě otřete od prachu a případně očistěte od zbývajícího vosku a mastnoty.

Jaký je rozdíl mezi lazurou a lakem?

Ve chvíli, kdy máte povrch dokonale hladký a čistý, můžete přistoupit k nanášení finální povrchové úpravy. Nejčastěji volíme mezi lazurou a lakem. Rozdíl mezi lazurou a lakem poznáte snadno. Lak,ať již zvolíme lesklý, polomatný nebo mat, tvoří na povrchu dřeva souvislou vrstvu, pod kterou je kresba dřeva méně zřetelná.

Obliba lazury stoupá

Po nátěru lazurou zůstává kresba dřeva dobře viditelná. Lazury nábytku poskytnou nejen moderní vzhled, ale i ochranu před různými nežádoucími vlivy, ovlivňujícími stárnutí a celkovou degradaci dřeva. Některé lazury díky své soft touch technologii zvyšují přirozenou krásu dřeva a nechávají vyniknout jeho sametovému nádechu, nábytek tak bude působit elegantně a moderně.

Velkým benefitem moderní lazury také je, že bývá tvořena až z 50 % přírodními oleji, nezapáchá, hluboce penetruje a vybírat můžete z mnoha přirozených odstínů. Už nyní tak můžete přemýšlet co dalšího u vás doma také potřebuje nový kabát.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?