Čipy pro otevírání vstupních dveří domu

elektronické čipové systémy – výhody • bezpečnost v bytovém domě

Elektronické čipy slouží ke vstupu do domu. Nejčastěji má podobu podobu přívěsku ke klíčům, variant ale na trhu existuje celá řada.

Budete-li mít dveře na čip, je otevírání dveří velmi jednoduché. Čip stačí přiložit na označené místo a pouhým zatlačením na dveře je otevřete. Po uzavření se dveře vždy samy automaticky uzamknou pomocí elektromechanických zámků.

Ve srovnání s klíči odpadají u dveří na čip problémy s nutností výměn poškozených zámkových vložek a dodatečné výrobě klíčů.

Kromě vstupu do domu lze stejný čip naprogramovat tak, aby bylo možné jej využívat i pro otevírání dalších dveří, včetně výtahu. Pro každého vlastníka čipu lze velmi jednoduše nastavit jeho vlastní práva pro otevírání určitých dveří. Například lze omezit práva pouze na první vstupní dveře například pro poštovního doručovatele a podobně.

Čipy místo klíčů přinášejí i další výhody. Především víte, kolik a komu byly vydány. Při ztrátě či odcizení čipu lze snadno vyřadit tento čip z databáze a tím zabránit jeho dalšímu používání. Do systému lze kdykoliv přidávat další čipy. V případě výpadku elektřiny je čipový systém napájen z náhradního zdroje.

Ideální je instalovat čipový systém současně s výměnou vstupních dveří. Do řady dveří jej lze instalovat i dodatečně, vždy je ale dobré si možnost dodatečné instalace čipového systému ověřit u prodejce vstupních dveří.

Vchodové dveře na čip přispívají k vyšší bezpečnosti a snadnějšímu provozu v bytovém domě.

Hlavní přednosti čipového systému

  • Vyšší bezpečnost v domě díky přehledu nad počtem vydaných čipů
  • Snadné vyřazení ztraceného čipu ze systému a okamžité zablokování vstupu do domu tímto čipem
  • Snadnost otevírání dveří pro děti a seniory

Aktualizováno: 22. 10. 2016

Související

iRádce