Chystáte zahradní párty? Víme, bez čeho se neobejdete

Léto je nejen obdobím prázdnin a dovolených, ale také zahradních oslav a večírků. Pokud jste na nějaký pozváni, budete nejspíš řešit hlavně dress code a případné dárky. Co ale budete potřebovat, pokud se rozhodnete letní párty sami pořádat? Připravili jsme pro vás pět tipů na stylové a praktické vybavení.

Drinky si vychutnejte u bistro stolků 

Budete mít skvělý výběr míchaných drinků, piv nebo vína? Pak vám nesmí chybět alespoň několik bistro stolků. Nemusíte investovat do žádných speciálních kousků. Nejlepší službu vám stejně udělá klasický barový stůl, který vypadá velmi elegantně se strečovým bílým nebo černým potahem – záleží na charakteru akce. Navíc je naprosto univerzální a určitě ho ještě využijete, třeba na svatbě nebo na příštím večírku.

Vytvořte pohodlné stolování 

Nejste si jistí přesným počtem hostů? Pak vám nesmí chybět rozkládací stůl, ke kterému si pohodlně sedne šest až osm lidí. Navíc se s ním jednoduše manipuluje, je lehký, ale zároveň bytelný. Design vybírejte podle tematiky celé události, aby se hodil k danému prostoru, ostatnímu nábytku i dekoracím. 

Nejčastěji se setkáte s jednoduchou bílou nebo černou variantou, ale nechybí ani imitace ratanu nebo různých druhů dřeva. A pokud vám zrovna neladí, žádný problém, stačí ho jednoduše doplnit natahovacím ubrusem v jakékoliv barvě.

Efektní osvětlení

Dokonale romantické atmosféry dosáhnete díky moderním světelným řetězům nebo drátkům, které mají samozřejmě i praktickou funkci – dostatečně osvětlí každou zahradu, terasu i balkon. Řetězy jsou většinou variabilní, a tak je můžete zavěsit ke stropu pergoly nebo na slunečník, ale také přehodit přes zábradlí. 

Možností je opravdu spousta. Velmi snadno se vám bude pracovat i se světelnými drátky, které vytváří zajímavé aranžmá v prázdných lahvích, vázách nebo třeba na květináčích.

Čtěte také:  Jak využít rekonstrukci balkonu na 100 %? Spojte ji s jeho prodloužením

Ozdobné girlandy, lampiony a balónky 

K vyloženě dekorativním prvkům se řadí různé závěsné lucerny, lampiony či girlandy. Skvěle vypadají i za světla, ale nejvíce samozřejmě vyniknou v noci. A pokud slavíte narozeniny nebo máte rozlučku se svobodou, nezapomeňte ani na dostatek balónků. Mohou být klasické i ve tvaru čísel v souladu s aktuálními trendy na sociálních sítích.

Papírové nádobí a maxi osvěžení

Nakonec myslete i na drobnosti, jako je jednorázové papírové nádobí. Raději objednejte více kusů a případně ho ještě využijete na grilovačkách nebo dětských oslavách. Dále nesmíte zapomenout na několik velkých karaf s vodou a samozřejmě i na spoustu stylových skleniček. V každé prodejně doplňků a dekorací dnes seženete i speciální letní sklenice s uchem a brčkem. Stejně dobře ale poslouží i staré zavařovačky, které mají nádech populárního retro stylu.

Napsat komentář