Cena bydlení 60.000 Kč za metr čtvereční v Praze? Jde to!

Co udělat pro to, aby se Pražané dočkali bytů za cenu 60 tisíc za metr čtvereční? To bude jedno z důležitých témat konference Fórum BD 2019, která se koná ve dnech 19. a 20. listopadu v Praze jako setkání předsedů a ředitelů velkých bytových družstev z celé České republiky.

Forma družstevní bydlení a spolupráce velkých bytových družstev s obcemi může být tou správnou odpovědí na zhoršující se dostupnost bydlení v posledním desetiletí. Největší překážkou pro získání vlastního bydlení je vstupní hranice vlastních prostředků pro zájemce o bydlení. Spolupráce obce a bytového družstva přitom může výrazně napomoci snížení a současně rozložení nákladů na pořízení bydlení pro střední vrstvu obyvatel České republiky, resp. pro ty z nich, kteří nedosáhnou na hypoteční úvěr, a přesto jsou připraveni si své bydlení financovat sami a nepreferují nájemní bydlení.

Praha jde v tomto směru příkladem. Přidají se ostatní města? Jsou banky připravené financovat nové formy bytových družstev? Jak se dívají banky na spolupráci obcí a bytových družstev v zájmu členů družstva? Nezastaví jejich úsilí novela právní úpravy bytových družstev? Jsou skutečně obce a bytová družstva připravena znovu naplnit původní poslání bytových družstev?

To vše jsou otázky, na které účastníci konference Fórum BD 2019 budou společně hledat odpovědi. Na jednom se shodují již nyní – cíl vyjádření v titulku této tiskové zprávy není nereálný. Přijďte si poslechnout, co je k tomu potřeba:

  • 19. listopadu     10.oo     Hotel Don Giovanni        Strategické uvažování moderní správní firmy (zahajuje Ing. Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj)
  • 20. listopadu 9.oo       Magistrát hl.m. Praha    Družstevní bytová výstavba s podporou obce (pod záštitou JUDr. Hany Marvanové, radní HLMP), 14.oo     Poslanecká sněmovna  Kulatý stůl k právní úpravě bytových družstev (pod záštitou Ing. Jana Kubíka, předsedy Podvýboru pro bytovou politiku Poslanecké sněmovny PČR)
Čtěte také:  Co s balkónovými květinami o dovolené?

V místě konání jednotlivých částí konference bude možné kromě výše představených osobností oslovit také zástupce České společnosti pro rozvoj bydlení a Družstevního marketingového sdružení ČR (předseda – Martin Kroh), Svazu českých a moravských bytových družstev (předseda – Jan Vysloužil), všechny prezentující či přednášející, zástupce bank, přítomné předsedy a ředitele bytových družstev a hosty konference z řad odborné veřejnosti a partnerů konference.

Program konference na www.forumbd.cz.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?