Čeká vás na jaře stavba terasy? Nezapomeňte na ošetření dřeva

Jaro je sice zatím v nedohlednu, ale už teď můžete plánovat stavbu vaší terasy pro posezení s rodinou a přáteli. Mnohé z vás čeká buď výstavba nové terasy nebo přestavba stávající. Jak ale na to? Základem je vybrat kvalitní terasová prkna.

Na výběr jsou terasová prkna dvou variant, buď klasická přírodní dřevěná prkna nebo wpc prkna. Ta kombinují výhody přírodního materiálu a navíc jsou velice odolná díky plastovému materiálu. Určitě vydrží dlouhá léta a nezmění svůj tvar ani vlastnosti. Oproti tomu dřevěné materiály pracují a dřevo se neustále mění. Vlivem horka i chladu také mění svou barvu. Výhodou přírodního materiálu je jeho příjemnost a ekologičnost, kdy je likvidace dřeva snadná oproti plastové variantě. Pro přírodu je tedy dřevěný materiál jasná volba.

Dřevěnou terasu vždy ošetřete Osmo ochrannými oleji

O dřevěnou terasu se musíte starat, určitě je vhodné ji ošetřit ochrannými oleji Osmo a tyto nátěry opakovat tak, aby bylo dřevo vždy chráněno proti externím vlivům. Jen díky tomu vydrží desetiletí v perfektním stavu. Oleje Osmo jsou navíc přírodní, neobsahují žádné nebezpečné chemické látky a jsou proto přirozenou a účinnou ochranou.

Napsat komentář