Bytový dům BackYard Dejvice: Ukázka důmyslné rekonstrukce

Monumentální podoba pražských Dejvic se zrodila již ve dvacátých letech minulého století. Celkový koncept tzv. Nových Dejvic vytvořil architekt a urbanista Antonín Engel. Právě on je autorem Vítězného náměstí jako centrálního prostoru moderního města s budovami ústředních státních orgánů i vysokoškolského kampusu. Náměstí ani kampus nebyly nikdy zcela dokončeny, výstavba tady probíhala celý zbytek dvacátého století. A stále probíhá.

Dejvice se proměňují

K těm moderním stavebním přírůstkům Dejvic se řadí ikonická budova Národní technické knihovny v srdci kampusu, která byla slavnostně otevřena v roce 2009. Nedaleko ní vyrostla v letech 2014 až 2018 desetipatrová budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), která vychází z principu revitalizace původní stavby Technické menzy z šedesátých let minulého století.

Backyard Dejvice Uvodni Foto
Foto: BackYard Dejvice

O jednu z dejvických proměn se postarala i developerská společnost PSN. Ta jenom kousek od kampusu realizuje rekonstrukci bytového domu z roku 1929. S respektem k odkazu původního stavitele Otakara Medka z Pardubic dává v lukrativní lokalitě pražských Dejvic vznik novým bytům v rezidenčním projektu BackYard Dejvice. Je zasazen na ulici Studentská.

BackYard Dejvice reprezentuje dynamiku života ve městě a současně skýtá i tolik potřebné poklidné zázemí. Puristická architektura je provázaná s náladou zeleného vnitrobloku, který ještě násobí komfort 40 exkluzivních jednotek o rozměrech od 13,9 m² do 52 m² a dispozicích 1+kk až 2+kk. Architekti projektu BackYard Dejvice se pro inspiraci vydali až do Velké Británie, která je domovem nejslavnějších univerzit světa a která je typická také multifunkčními městskými dvorky. Vnitroblok BackYard Dejvice tak skýtá vedle grill zóny i prostor pro piknik, posezení s přáteli i zóny pro osobní relax. Obyvatelé domu jistě ocení také praktickou kolárnu nebo prádelnu se sušárnou v suterénu domu.

Backyard Dejvice Dvorek
Foto: BackYard Dejvice

Vize, které neznají hranic

Tým profesionálů, letité zkušenosti a dostatek vlastního kapitálu umožňuje PSN vdechnout nový život každému architektonickému objektu, bez ohledu na to, jak náročné to je. Dokládá to BackYard Dejvice i mnohé další rekonstrukce bytových domů, například rekonstrukce novorenesančního Paláce Dlážděná v srdci Prahy, také proměna modřanské Microny v luxusní loftové bydlení Vanguard Prague nebo revitalizace vršovického továrního areálu Koh-i-noor, která dá vznik moderní obytné zóně v industriálním stylu.

Čtěte také:  Kvalitní ovzduší v domě je základem vašeho zdraví

PSN má odvahu realizovat ty nejodvážnější vize, nadále přitom vyhlíží další zajímavé investiční příležitosti. V hledáčku má bytové domy, rodinné vily, historické objekty, rezidenční i komerční stavby, kancelářské budovy, administrativní centra, obchodní či logistické prostory, ale i pozemky. Jako nový vlastník se zodpovědně postará o každou nemovitost, může to být i ta vaše.

Prodáváte nemovitost? Kontaktujte akviziční tým PSN.

Napsat komentář