Bytové družstvo a SVJ v jednom domě

Přechod od družstevního bytu k bytu ve vlastnictví již proběhl v stovkách bytových domů. Přerod ale může být značně komplikovanou záležitostí s řadou proměnných. Samostatnou závěrečnou kapitolou je pak likvidace družstva a vyplácení podílů na likvidačním zůstatku. Kdy se vyplatí zůstávat v družstvu a kdy je výhodné se stát vlastníkem bytu?

Kdo, jak, za kolik a proč?

Jsou domy, kde souběžně funguje SVJ a družstvo s vidinou této kooperace na dvacet, ale i třicet let. V základním schématu nemusí ani tento hybrid vzájemného soužití působit potíže. Je však poměrně dost domů, kde ani jeden právní výklad nestačí.

Přechod z družstva do SVJ. Jak se vyvarovat chyb?

Na téma přechodu družstva do SVJ se zaměří advokát JUDr. Marek Novotný v dalším díle webinářů Akademie pro bytové domy. Probírat bude nejen standardní situace, ale neopomene ani pochybení a časté komplikace, které mohou soužití bytového družstva a SVJ s sebou přinášet. Webinář je po přihlášení bezplatný, včetně záznamu.

Pokud i ve vašem domě funguje souběžně družstvo a SVJ, pak je toto téma určeno právě vám. Termín webináře je 18.5., nezapomeňte se přihlásit.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner