Bydlení a pocit štěstí spolu souvisí víc, než si myslíte

Jak se dnes cítíte? Určitě byste také chtěli být hygge. Hygge je styl života, kdy se člověk cítí být šťastný a spokojený. Tento pocit se navíc dá přenést i do interiéru. Víte, jak si zařídit bydlení, abyste se v něm cítili šťastně? Právě nyní, na podzim, je pro hygge ideální doba. Věřte, bude se vám to líbit.

Co je hygge?

Podstatné je udělat si chvilku pro sebe, obklopit se pěknými předměty a užívat si život a pocit štěstí. Základem hygge je odpočinek a rozmazlování se. Odpočinek se dá užít v teplé koupeli, která uvolní ztuhlé svaly a nervová napětí. Relaxace ve vaně s horkou vodou prohřeje tělo a zklidní je. Chvíle v koupelně si můžete zpříjemnit oblíbenou hudbou, sklenkou vína a aromatickými svíčkami. Přítmí a decentní světlo svíček dá odpočnout i namáhaným očím. Do vany můžete přidat koupelovou sůl, olejíčky, pěnu anebo oblíbené jsou přírodní čaje do koupele.

Vytvořte si útulné prostředí

K pocitu pohody nám pomůže i vybavení interiéru. Ideální je sednout si na pohodlnou sedačku nebo do křesla, opřít se o huňatý polštář a přikrýt se hebkou dekou. Polštáře, přikrývky, huňaté kusové koberce a hebké materiály a kožešiny jsou pro hygge typické. Ochránci životního prostředí se nemusí pohoršovat – imitace kožešin jsou velmi věrné a za dostupnou cenu. V umělém provedení se vyrábí například ovčí kůže, kožešina anebo zvířecí předložka tygr.

Kožešina nemusí zdobit pouze podlahu. Hebká srst může být součástí i dekorativních doplňků a drobnějšího nábytku. Originálně vypadá úložný box s kožešinovým víkem. Nejenže je praktickým řešením pro ukládání věcí, ale prostor dokonale zútulní. Zajímavým doplňkem je také stolička s kožešinovým sedákem, na pohled atraktivní a pohodlná na sezení.

„Zajímavým doplňkem jsou polštáře s dlouhým vlasem, které jsou vyrobené z umělé kožešiny a dají se prát na 30 °C. Anebo pohovku zútulní kožešinové polštářky s krátkým hebkým povrchem,“ radí Tomáš Tiurin, odborník z oddělení Dekorace v projektových marketech Hornbach. Ke každému polštáři patří jemné deky a plédy, které v sychravém nebo studeném počasí poslouží k zahřátí.

Čtěte také:  ​Toaleta v koupelně – porovnejte důvody pro i proti

V jaké barvě se budete cítit nejlépe?

Aby bydlení vypadalo opravdu útulně, je důležité myslet i na barevnost stěn. Při výběru odstínu je dobré volit barvy přírodní a klidné, jako jsou odstíny žluté, hnědé a zelené. Žlutá je barva světla, hnědá prezentuje tón země. Tyto barvy spojují zářivou živelnost a pokojný klid. Jsou nositeli veselých a pohodových poselství. Zelená barva symbolizuje krásu přírody a působí malebným dojmem. V měkkých a něžných tónech se dotýká lidské mysli a probouzí duši. Zelená dává vychutnat svobodu a pocítit klidnou sílu.

Log in with your credentials

Forgot your details?