Pořiďte si domů sklápěcí postel. Skvěle se vyspíte i ve dvou a ušetříte spoustu místa

Málo místa bývá jednou z nejčastějších výtek, které k našemu domovu směřujeme. Výklopná postel je výhodné řešení všude tam, kde by nám jinak zabírala prostor, který potřebujeme přes den obývat. Spolu s ní ukrýváme i lůžkoviny, čímž šetříme další důležité centimetry.

Sklopená postel už dávno není nouzovým řešením

Původně byla sklopná lůžka považována za určité východisko z nouze a využívala se především na chalupách. Postupem času se na jejich výrobu některé firmy specializovaly a dále je vylepšovaly. Dnes kvalitní sklopné postele zaručují pohodlné spaní rovnocenné s klasickými postelemi a splňují hygienické i ortopedické nároky. V souladu s nejnovějšími poznatky jsou také zde používány lamelové rošty v kombinaci s výběrem zdravotních matrací.

Důležitá je snadnost manipulace

Sklopná lůžka jsou nabízena v provedení jednolůžka nebo dvoulůžka, případně i v nestandardních rozměrech. Převažuje zájem o dvoulůžková provedení. Na naší volbě a prostorových možnostech závisí typ sklápění – buď od čela lůžka, nebo na bok. Rozdíl je ve velikosti prostoru, které vyklopené lůžko bude zabírat. Ve dvoulůžkové verzi vyklápíme vždy od čela lůžka. Rozměr lůžka jsou výrobci schopni uzpůsobit přání zákazníka. Jednoduchou manipulaci zaručuje konstrukční řešení sklopného mechanismu. Jeho typ a systém jsou základem správné a bezpečné funkce sklopeného lůžka. Protože předpokládáme, že budeme s lůžkem často manipulovat, nejdůležitější je lehkost a snadnost pohybu, která by určitě neměla být podmíněna „chlapskou“ silou. Nejčastěji používanými sklopnými mechanismy jsou hydraulické zvedací písty nebo sklápěcí systém na bázi tažných pružin. Konstrukce sklopného mechanismu musí vylučovat samovolné sklopení postele i s jeho uživatelem, stejně tak jako bezpečně zabránit náhodnému vyklopení lůžka, což je důležité zejména v rodinách s malými dětmi. Při konstrukci výklopného lůžka je důležité i dořešení všech dalších detailů na otvíraných částech skříně – roli hraje především kvalitní kování. Doplňkem výklopných lůžek jsou popruhy, udržující lůžkoviny v požadované poloze.

Čtěte také:  Hygienický vstup do domu? Automatické otevírání dveří je vítězem

Kvalitní lůžko je nezbytností

U výklopných lůžek předpokládáme, že budou používána ke každodennímu spaní, proto na kvalitu matrací i roštů klademe stejně vysoké nároky jako u klasických lůžek. Právě tato možnost plnohodnotného odpočinku je hlavní předností sklopných postelí, kterou vítězí nad nejrůznějšími verzemi rozkládacích pohovek, kde je spánek vždy brán až jako doplňková funkce.

Spolu se sklopnými lůžky většina výrobců nabízí široký výběr matrací a lamelových roštů. Právě správný výběr matrace i roštu je rozhodující pro kvalitní a zdravý spánek. Pro matrace, vyžadující pevný podklad, jsou nabízeny laťové rošty, které jsou u některých výrobců již započítány v ceně.

Sklopné lůžko vyhovuje i designem

Sklopná lůžka jsou nejčastěji nabízena ve formě vyklopení z pevného rámu. Někteří výrobci nabízejí i verze, kdy je postel zabudovávána do skříně. Sklopné lůžko se stává součástí interiéru – na to bychom neměli zapomínat. Pokud je zavřené, nemělo by v interiéru působit rušivě. Na to ale dodavatelé dostatečně pamatují a nabízejí řadu provedení, včetně typů vhodných do moderních interiérů. Právě v nich často upřednostňujeme dostatek volného prostoru, a proto jsou právě zde výklopná lůžka stále žádanějším řešením.

Log in with your credentials

Forgot your details?