Bojujete s malým balkonem? Pomůže vám rozšíření

Možná to znáte – vyjdete na balkon a místo pohodlného posezení zůstanete stát. Jednoduše proto, že na židli a stolek nemáte dost prostoru. Balkon tak máte spíš jen jako ozdobu. Nemusí to tak být ale pořád. Stačí využít rozšíření balkonu nebo lodžie.

I když se to možná na první pohled nezdá, malý balkon trápí řadu lidí. Zvlášť pokud se k němu přidalo ještě zateplení domu, které je kvůli nové izolaci pod omítkou obralo o další prostor.

A právě proto v posledních letech často řeší prodloužení balkonu nebo lodžie. Dokáže vám vrátit ztracený prostor a přidá i místo navíc.

Získáte několik metrů

Díky rozšíření dostane váš balkon nebo lodžie několik desítek centimetrů navíc. A to po celé své délce.

Například moravská firma 7points, která tyto služby poskytuje už víc než 10 let, nabízí rozšíření balkonů až o 80 centimetrů. U 3 metry dlouhého balkonu tak získáte navíc skoro 2,5 m2.

Nechte si ukázat vizualizace

Rozšíření balkonu není nijak složité. Stačí kontaktovat vybranou firmu a počkat, až k vám přijede její technik.

Na místě zhodnotí aktuální stav vašeho balkonu nebo lodžie, vyslechne si vaše požadavky a navrhne nejvhodnější řešení. Zároveň vám vysvětlí další postup.

Společnost 7points nabízí i tvorbu realistických 3D vizualizací. Díky nim přesně vidíte, jak budou úpravy probíhat a jak bude balkon po dokončení prací vypadat.

2
Díky 3D vizualizaci přesně vidíte, jak bude prodloužení balkonu probíhat. Zdroj: 7points

Většina kvalitních dodavatelů vám navíc pomůže i s vyřízením stavebního povolení a další potřebné administrativy. A také se zajištěním vhodného financování.

Rozšíření statiku neohrozí

Možností, jak řešit zvětšení balkonu, je několik. Můžete zvolit například vytvoření kompletní balkonové konstrukce, kterou předsadíte před stávající balkon či lodžii.

Čtěte také:  Rady odborníků: jak správně připravit pokožku na aplikaci make-upu

Nejefektivnější ale zpravidla bývá využití montovaného systému, který nevyžaduje zakládání. „Práce je jednodušší a konstrukce téměř nezatěžuje statiku domu. K prodloužení navíc využíváme ocelovou žárově zinkovanou konstrukci, která zaručuje maximální životnost,” říká majitel firmy 7points Marek Hirš.

Jakmile je konstrukce připevněná k balkonu, dělníci položí novou dlažbu. Následně můžou přidat i průběžně předsazené zábradlí, které prostor ještě zvětší.

Získáte tak dost místa pro příjemné večerní posezení například u sklenky vína.

Vše poté můžete doplnit ještě zasklením lodžie či balkonu nebo stínicí technikou.

3
Díky prosklení balkonu získáte příjemný prostor v každém počasí a zároveň se nemusíte bát hluku, prachu a nepořádku zvenčí. Zdroj: 7points

Řešení pro SVJ i družstva

Pokud zvažujete u svého bytu zvětšení stávajícího balkonu, pamatujte, že ho zpravidla musí schválit družstvo nebo společenství vlastníků. A aby s tímto krokem souhlasilo, je obvykle potřeba, aby stejnou úpravou prošly i ostatní byty v domě.

Nebývá to ale žádný neřešitelný problém. Prodloužení balkonu je totiž výhodné i pro obyvatele a vlastníky ostatních bytů.

Zvýší se tím nejen prostor v jednotlivých bytech, ale také jejich hodnota. A vzhledem k aktuálním cenám nemovitostí mohou majitelé vydělat opravdu výrazně. Zvlášť, pokud z „úzké nudle” udělají například pohodlnou zimní zahradu.

Také proto řeší SVJ a bytová družstva rozšíření balkonů stále častěji. Mají totiž jistotu, že se jim investice bohatě vyplatí.

Zdroj: nabalkone.cz

Napsat komentář