Bílá barva v interiéru je nesmrtelná, určitě s ní nic nezkazíte

Ačkoliv bílá barva sama o sobě působí spíše chladným dojmem, v interiéru je tomu právě naopak. Zde působí čistě, svěže a dodává mu lehkost. Čistě bílé interiéry jsou navíc v současné době velmi populární.

S jakými dalšími barvami získá bílý interiér eleganci?

Bílá barva nám může v interiéru hodně pomoci. Zejména v kombinaci s jednoduchými vzory a moderním stylem propůjčí interiéru lehkost a pocit většího prostoru.

Výhodou bílé barvy je, že se hodí opravdu ke všemu. Nicméně i ona má své TOP barevné kombinace. Bílé to velmi sluší s šedou, šedohnědou (taupe) nebo pískovými odstíny. Je jedno, po jaké z těchto barev sáhnete, jedná se o neutrální barevné tóny a všechny budou v interiéru působit skvěle, nicméně určitě je nekombinujte všechny v jedné místnosti.

Bílá ohřeje, ale i ochladí

Bílá barva v interiéru jej může posunout jak do minimalistického a chladnějšího stylu, stejně tak nám může pomoci k „teplému“ domovu.

I když nám možná na první pohled připadá bílá barva vždy stejná, nenechte se mýlit. Odstínů bílé je řada, od ostré polární bílé, přes jemnější odstíny. Můžete toho využít a zvolit takovou bílou, která zajistí zamýšlenou atmosféru v konkrétní místnosti – například chladnější nebo hřejivější.

Roli sehrají také doplňky a další barvy. Pro chladný styl jsou osvědčenou kombinací odstíny modré. Vhodným řešením bude chladný styl pro interiér na jih, případně na západ, kde se doma potýkáme spíše s horkem.

Tam, kde naopak máme v bytě chladněji, můžeme bílou barvu zútulnit dřevem a ostatními přírodními materiály. Z doplňkových barev nám k pocitu většího tepla pomohou odstíny oranžové, případně žluté.

Výrazné barvy si v kombinaci s bílou můžete dovolit na doplňcích – ať už je to jemně růžová, ostře fialová, červená nebo výrazné odstíny modré.

Foto: Sapeli

Proč jsou dobrou volbou bílé dveře?

Kromě stěn často uvažujeme o bílé barvě také u dveří. Právě při výběru barvy dveří často chybujeme. Základem totiž je, aby byly sladěny s podlahou, případně dalším vybavením bytu. Často se pak ale setkáváme s byty, kde byly zvoleny dveře s dezénem dřeva, ale vůbec nekorespondují s okolím. Ideální volbou jsou dveře bílé, kterými nemůžete celkový dojem z bytu nikdy pokazit.

Čtěte také:  LED osvětlení do ložnice: Jak vybrat lampičky a pásky pro příjemný relax?

Obavy, že bílé dveře jsou náročné na údržbu, dnes už neplatí. Stačí zvolit dostatečně kvalitní povrchovou úpravu a v rámci úklidu jim průběžně věnovat základní péči a i bílé dveře budou stále bílé a krásné.

Je-li pro vás důležitá ochrana životního prostředí a zdraví, bílé dveře můžete mít také v EKO barvě. Přitom se rozhodně nemusíte obávat, že by byl povrch méně odolný. „EKO bílá barva dveří se nanáší na dveře tzv. navalováním, přičemž díky tomuto procesu jsou pak bílé EKO dveře levnější variantou ke dveřím ručně stříkaným barvou. Tato metoda má i mnoho dalších výhod. Barva je na dveře nanášená v šesti vrstvách a je utvrzena pomocí UV paprsků. Díky tomu jsou dveře perfektně hladké, odolné, snadno se čistí běžnými čisticími prostředky,“ vysvětluje výrobní postup Petr Klíma, produktový specialista ze společnosti Sapeli.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?