zvýšení nájmu

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 5 měsíci, 2 týdny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10135 odpověď

  opak62

  Zdravím, jako družstvo máme několik bytů, kde bydlí nečlenové družstva. Těm jsme nyní zasílali doporučené dopisy o zvýšení nájemného + doklad o ceně obvyklé, navýšení do 20 %… Musí být z druhé strany vyslovení souhlasu se zvýšením, nebo je to jenom naše oznamovací povinnost? Jak dál postupovat, když se zvýšením nájmu nebudou souhlasit?

 • Autor
  Odpovědi
 • #10151
   PetrK.

  No neumím si představit, že by někdo dobrovolně vyslovil souhlas, že bude za nájem platit víc. Je-li to podloženo právem, tak to je snad dostačující forma??

  odpověď
 • #10204
   lojza

  Mohu se prosím zeptat jak velké družstvo jste, jak to družstvo vzniklo a co vedlo “nečleny, že nemají zájem být členy BD?

  Děkuji

  odpověď
  • #10205
    opak62

   Vznikli jsme privatizací v roce 2008, 75 bytových jednotek, 4 nájemníci do družstva nevstoupili. Důvodem byla podmínka členského vkladu ve výši 20 % odhadní ceny bytu. Volili cestu bez mimořádného výdaje dál platit nájem.

   odpověď
 • #10304
   Kávé

  Zdravím, setkali jste se někdo s tím, že by byl zvyšován nájem členům družstva? U nás se o tom uvažuje.

  odpověď
  • #10309
   Pavel Pavel 
   Účastník

   Kávé,

   pokud bude dodržen § 744 ZOK, tak je to možné.

   Hezký den!

   odpověď
  • #10314
    lojza

   Pavel zmínil §744 ZOK který, co se týče nájmu v BD, to vystihuje naprosto přesně. Netuším co vaše družstvo vede ke zvyšování nájmu, ale pokud má BD vyřešeny “základní investice”, které jsou většinou řešeny úvěrem (nová okna, zateplení fasády, nový výtah), pak nevidím důvod proč nájem zvyšovat, když po zaplacení měsíční splátky na úvěr zbývá nějaký “finanční polštář” na krytí běžných nákladů, spojených se správou domu.

   V našem BD se někdy kolem roku 2006 zvedal nájem právě kvůli úvěru na revitalizaci domu, ale od té doby není důvod proč nájem zvyšovat. Jediné co mě napadá jsou zvedající se nároky na odměny představenstva. Ale s tím nemám zkušenost, protože u nás žádné odměny zatím neřešíme.

   odpověď
Odpověď na: zvýšení nájmu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?