Změna programu schůze SVJ-platnost usnesení? | Okolo bytu

Změna programu schůze SVJ-platnost usnesení?

Zvolená otázka obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Pet a poslední změna proběhla před 2 m, 2 t.

 • Tvůrce
  Téma
 • #7657 Odpovědět

  Pet

  Hezký den,

  v květnu v roce 2016 jsem obdržela program schůze shromáždění SVJ – kde bylav programu uveden jeden z bodů a to volba pouze NOVÉHO MÍSTOPŘEDSEDY SV. Na schůzi shromáždění jsem však byla zvolena jako člen výboru SVJ – lze toto napadnout žalobou u soudu jako neplatné usnesení? V samotném zápisu ze schůze shromáždění pak je dokonce pozměněn kompletně program, který původně zněl jinak, je zde pak doplněn bod: Volba nových členů výboru samosprávy, avšak neproběhlo DOSLOVNÉ hlasování o novém bodě, tj. volba nového člena výboru. Proběhla už jen volba samotná, ne hlasování o dalším bodě: Volba nového člena.

   

  To samé se stalo i na letošní schůzi shromáždění: v programu není zmínka o volbě nového výboru, byl zvolen předseda a kontrolní orgán, namítla jsem, že nelze takový výbor zvolit, že je třeba změny stanov. Vyjádření předsedy a dalšího člena: není nutné. Pak jsem již neprojevila žádný souhlas, ani nesouhlas s volbou (mlčela jsem).

  Řeším bohužel nyní zpětně neduhy SV, které vyplouvají na povrch i po letech.

  Jsem s pozdravem

  Pet

   

   

 • Autor
  Odpovědi
 • #7658
   Pet

  Ještě chci dodat, že jsem na podzim 2017 odstoupila z funkce člena výboru, ovšem to na schůzi květen 2018 taktéž nebylo oznámeno oficiálně. Jednoznačně proběhla nová volba bez hlasování o volbě nových členů výboru SV.

   

  pet

  Odpovědět
 • #7659
  Pavel Pavel 
  Uživatel

  Pet,

  možná je to tím vedrem, ale nerozumím oč Vám jde.

  Na shromáždění se volí člen výboru nikoliv místopředseda výboru. V pozvánce tedy byla chyba, ale ne takové intenzity, aby byla volba  člena výboru úspěšně napadnuta u soudu. Soudy naštěstí dbají více na věcnou podstatu a nikoliv na formální náležitosti. Navíc už jste z funkce odstoupila.

  Takže proč to řešíte?

  Hezký den!

  Odpovědět
 • #7660
   Pet

  Dekuji za odpoved.

  Jde o to, ze za dobu meho funkcniho obdobi vznikly dluhy, na ktere jsem od sameho zacatku upozornoval, ktere se vsak zacaly resit, revize ucetnictvi, advokat, apod…po te jsem odstoupila (necinny predseda i mistopredseda) a stavajici vybor, jak se zda, vse uspesne zazdiva a kasle na veskere vymahani…po 3 letech revize vstanuly i dluhy byvaleho majitele BJ, kterou nyni vlastnim…pomine dluh z roku 2015 letos, nebo az za 3 roky od roku 2018, kdyz nyni byla provedena revize…?

  Jde o to, ze nechci doplatit na neci laxnost, proto se snazim vse resit a uz nevim, ktere kroky jsou “ok” a ktere neplatne…

   

  pet

  Odpovědět
  • #7661
   Pavel Pavel 
   Uživatel

   Pet,

   1) skoro s jistotou si dovolím tvrdit, že nemůžete úspěšně napadnout svou volbu z roku 2016. Jednak je tam lhůta 3 měsíce, jednak to pochybení na pozvánce skutečně nebylo velké. A když k tomu přidáte, že chcete zpochybnit vlastní volbu, abyste neměla zodpovědnost za věci, které se staly po dobu Vašeho členství ve výboru, tak je výrok soudu jasný

   2) dluhy se promlčují od okamžiku splatnosti, podle mého názoru tedy od roku 2015

   3) jediná účinná cesta, jak zlepšit činnost výboru,  je zvolit do výboru jiné lidi. Vy jste z výboru odstoupila, je to Vaše volba, ale ke zlepšení situace v SVJ nepovede, jako řadový člen máte v praxi méně informací.

   4) pokud máte informace o dluzích, které existují a výbor je nevymáhá, tak ty informace sdílejte s ostatními členy SVJ a pokud výbor nebude reagovat, tak ho odvolejte a zvolte jiný. Jiná praktická cesta není.

   5) U lidí, kteří se chlubili, že “to” předají Policii ČR a soudům jsem zatím nezaregistroval, že by byli úspěšní.

   Hezký den!

    

    

   Odpovědět
 • #7662
   Pet

  Děkuji Pavle za informace, jak se postupuje například v auditech, když se zjistí nedoplatky, které jsou už dávno promlčené, je jasné, že někdo musel za účetnictví vést odpovědnost, vzhledem k tomu, že předseda jedná navenek za SVJ, měl nastavení příspěvků a záloh na služby nastavit s účetní firmou na korektní bázi, řečeno: neznalost a neinformovanost neomlouvá, mne osobně řekl, že pro SVJ mohu cokoliv nakoupit, že mi danou věci proplatí, pak mi po čase řekl, že nevěděl, že se to takhle “dělat nesmí”…Pro ztrátu důvěry jsem odstoupila. Situace je mnohem a mnohem komplikovanější.

  pet

  Odpovědět
Odpovědět: Změna programu schůze SVJ-platnost usnesení?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?