zkušenosti Bohemia Energy

Zvolené téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 4 měsíci.

 • Vytvořil
  Téma
 • #2234 odpověď

  Maruška

  Zdravím, babička uzavřela smlouvu s Bohemia Energy. Snažili jsme se ji v termínu vypovědět, ale nedaří se nám to. Máte někdo zkušenost, jak na ně?

  Děkuju za radu, Maruška

 • Autor
  Odpovědi
 • #2251
   Petra

  My to v tý základní 14denní lhůtě zvládli úplně v pohodě, u nás jsem se zas ukvapila já 😀 ..myslím si, že za těch 5 dnů od podpisu, co jsme to potom odesílali, tak oni ještě nic nemohli stihnout rozběhnout, takto nám to akceptovali. Tohle je celá naše zkušenost.

  odpověď
  • #7667
    David

   A já mám zas zkušenosti že mi jejich tarif vyšel o necelých 8stovek levněji než jsem platil u původní firmy, tak jsem si to k nim nechal přehlásit.

   odpověď
 • #2411
   Karolína

  Maruško, a dívali jste se ještě před celou výpovědí, jestli by to třeba vaší babičce nepomohlo, když už to podepsala? Být vámi to proženu kalkulačkou buďto od eru nebo tou na tzb, které jsou jediné dvě nezávislé a ukáže se vám jak je to pro ní vhodné. Můj táta takhle taky podepsal a u něj jsme usoudili, že i ta tisícovka ušetřená, co mu to dělalo rozdíl, je dobrá a nechali jsme ho u nich.

  odpověď
 • #4510
   Radim

  Zdravím, u nás je Bohemia energy na energiích přes tři roky, smlouvu máme dvouletou a už jsme jí jednou protáhlí, po roce jsme se u nich dohodli a dali nám slevu, takže jsme je nepotřebovali měnit. Sleva vyšla ve finále dost dobře, že jsme ušetřili o další tisícovku navrch.

  odpověď
 • #4625
   Denisa

  Při podomním prodeji lze využít právo na odstoupení od smlouvy i v 15 denní lhůtě po zahájení dodávek (ochrana spotřebitele) Nejlepší je, když za Vás řeší přímo Váš dodavatel – obraťte se na infolinku současného dodavatele a poraďte se, nejspíše Vám zašlou formulář k bezplatnému odstoupení podle platných paragrafů.
  Pokud se ale přece jen rozhodujete, že u Bohemia zůstanete, prostudujte si pořádně –

  1) ceníky – často je výhodná cena za jednotku spotřebovaného proudu/plynu MWh jen na krátké období, nebo jsou zbytečně drahé ostatní poplatky (měsíční paušál, zpoplatněná infolinka, předražené upomínky, poplatky za vrácení přeplatku – a přeplatek opravdu není úspora 🙂

  2) podmínky vč. malých písmen jak na smlouvě, tak přímo v obchodních podmínkách (často je smlouva vázána na několik let a těžko vypověditelná – dlouhé výpovědní lhůty, jinak hrozí velké sankce, prodloužení smlouvy o dalších i 5/10 let). Bohemia nemá příliš dobrou pověst… viz google

  Pěkný den

  odpověď
  • #7566
    Milan Zelenka

   Jako daleko jednodušší mi přijde si dodavatele prohnat nezávislou internetovou kalkulačkou, kde se zákazníkovi ukáže, zda je pro něj firma atraktivní či nikoliv, ze svojí vlastní zkušenosti mohu doporučit kalkulačku na tzb-info stránkách, kde není pro zadání potřebné nic z osobních údajů a proto zákazníka poté nikdo nebude obtěžovat s nabídkami. V současné době je nejlevnější produkt právě od Bohemia Energy co jsem se díval, takže na tom něco asi bude.

   odpověď
 • #7768
   Josef Písecký

  Já mám u nich jednoduchou smlouvu bez závazku, takže určitě bych u babičky zkontroloval, jakou smlouvu podepsala, protože pokud má tu samou, tak bych zvážil možnost naběhnutí smlouvy a pak podle toho jak by to u ní vypadalo bych začal jednat. Vzhledem k tomu, že já sám jsem u nich ušetřil a bydlím sám, tak se domnívám, že by to pro ní také nemuselo být špatné řešení. Ale je samozřejmě na vašem uvážení.

  odpověď
  • #7769
    lojza

   Prosil bych odkaz na tu smlouvu bez závazku!!

   Neznám jediného poskytovatele energií, mobilních operátorů a poskytovatelů TV signálu, kteří “nízké” ceny nemají podmíněny závazkem (1 rok a více).

   A pokud je už možnost uzavřít smlouvu bez závazku, tak si řádně připlatíte!!

   odpověď
   • #8234
     Zbyněk

    Nevím jakou produktovou řadu má pan Písecký podepsanou, ale já jsem si u nich telefonicky dohodl řadu Plus a u té mám také smlouvu bez závazku, dneska už bych ani jinou nežádal, říkám tomu, že jsem u nich na mrkačku, abych je vyzkoušel. Aktuálně mám ceny dobré.

    odpověď
 • #8348
   Roger

  Jsou to všechno jen všiví překupníci,kteří se z vás živí…Pár stovek ročně vás zachrání??? 😀 Tak to z vás zase jiní vytáhnou jinde! Protože tak si to v ČR furt volíte…:-D

  odpověď
 • #8400
   Miloš

  Každýho věc na co svoje peníze vydá, v bytě to asi takový smysl mít nebude, tam je fakt, že by to hodilo jen těch pár stovek, ale v baráku o rozloze 210m2 už změnu docela poznám a opravdu mi není jedno, jestli 5tisíc pošlu někomu do kapsy nebo je ušetřím a vrazím pak jinde. A pokud jde o překupníky.. v jakém segmentu je dneska nenajdete, když je alternativa levnější a jde o to samé, tak proč si nepomoct.

  odpověď
 • #8402
  Johny Johny 
  Účastník

  No ono asi poplatky za odstup od smlouvy budou vsude, pokud nevypovite v zakonym terminu. Sam mam starou matku a vim, ze si poradne nic necte a neni to s ni jednoduchy. Hlavne teda dejte pozor, at se babicka nevedomky neupise zase nekde jinde.Ale taky mam smlouvu u Bohemia energy a za me je to ok. Platim vcas, ceny nejsou zase tak vysoky oproti ostatnim a nic zvlastniho nemusim resit. Stejne tu elektrinu potrebuju tak co .

  odpověď
  • #8403
    lojza

   Moje řeč.  Taky mám asi 100 let smlouvu u ČEZ a za mě je to OK. Platím včas, ceny nejsou zase tak vysoké oproti ostatním a nic zvláštního nemusím řešit. Stejně tu elektřinu potřebuji tak co :-))

   odpověď
 • #8410
   Irena štěpánková

  Ahoj Maruško 🙂 už se ti podařilo vypovědět smlouvu? Já jsem s manželem kupovala větší byt [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte a můžu říct že jsme s tímto dodavatelem spokojeni. Máme v domě jen elektřinu a plyn vůbec. Pokud chceš zavolej na zákaznickou linku nebo jim pošli email, případně doporučený dopis na který by už měli reagovat zpětně písemnou formou. Dej vědět jak jsi dopadla, držím palce Irča 🙂

  odpověď
 • #8494
   Jaroslav Kočí

  Já byl nejdřív přesvědčený, že od bohemia energy budu odebírat, ceny se mi zdály dobré, ale pak mě můj dodavatel navnadil neveřejnou nabídkou a celé jsem si to rozmyslel, každopádně to už bylo po 14 denní lhůtě, takže jsem dával žádost ke zrušení až v té druhé vlně, kdy je to možné a to v těch 15 dnech po zahájení dodávky. Bohemia energy se mě taky snažila udržet, ale na mojí žádost pak poslali pozitivní odezvu, že to akceptují a zůstal jsem tak u původní firmy na nový neveřejný nabídce.

  odpověď
 • #8627
  RadkaMrholova RadkaMrholova 
  Účastník

  Ahoj Maruško, měli jsme podobný problém s dědečkem, který podepsal smlouvu u jedné společnosti s podomním prodejce. Nevěděli jsme co s tím, nakonec nám kamarádka doporučila firmu, která nabízí právní poradenství a víceméně za tebe skoro všechno zařídí. Mrkni na tyhle stránky, třeba ti pomůžou.  [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

  odpověď
 • #8772
   Pavel Vondruška

  Dobrý den, také bych se tu chtěl zeptat, smlouvu už mám u Bohemia energy druhým rokem a za necelých 5 měsíců mi bude končit. Firmu bych však měnit nechtěl, jsem s ní spokojen, měl bych pouze zájem o změnu tarifu na výhodnější, to lze provést ihned a nebo vyloženě musím počkat až do konce té smlouvy? díky

  odpověď
  • #9288
    Jan Dlouhý

   Jestli máte zřízenou osobní kancelář, tak si zkuste podat žádost tam, tam jde většina takovýhle věcí zařídit a nemusíte nikam volat, já si tam teď upravoval zálohy a mám to akceptovaný.

   odpověď
   • #9612
     Adam Vácha

    No já jim přes ní odeslal samoodečet po novém roce a už mám doma vyúčtování… šikovný a rychlý.

    odpověď
   • #9613
     lojza

    A to má být jako nějaká novinka?? U ČEZu tyhle záležitosti řeším přes online kancelář už asi 10let. A vyúčtování tam vidím během 15 dnů nového roku. Takže asi tak.

    odpověď
 • #11056
   Martin Ch.

  Aktuálně mají nejvýhodnější nabídku, hledal jsem si možnosti a po letošním zvyšování cen, to u nich vychází nejlíp. Platbu za odběrné místo mají nulovou (paušál), jediné podmínky, co splňuji, jsou nebít před tím u nich a odběr zahájit do šesti měsíců od podpisu. Věnoval jsem tomu celkem dost času, a vzhledem k volné smlouvě a úspoře skoro 30%, tak do toho jdu.

  odpověď
  • #11057
    lojza

   Nechce se mi to hledat, takže mohl bys mi vysvětlit, co jsi myslel tím “Platbu za odběrné místo mají nulovou (paušál), …”

   Takže mají ji nulovou (to znamená zadarmo), nebo je tam nějaký paušál?

   Předpokládám, platbou za odběrné místo myslíš platbu za přívodní jistič a tam už je sakra rozdíl, jestli si dám jistič 25A nebo 100A.

   odpověď
Odpověď na: zkušenosti Bohemia Energy

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?