zkušenosti Bohemia Energy

 • Toto téma obsahuje celkem 43 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel petmotPetmot a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 1 týdnem.
 • Vytvořil
  Téma
 • #2234 Odpovědět
  Maruška
  Host

  Zdravím, babička uzavřela smlouvu s Bohemia Energy. Snažili jsme se ji v termínu vypovědět, ale nedaří se nám to. Máte někdo zkušenost, jak na ně?

  Děkuju za radu, Maruška

Aktuálně je na stránce zobrazeno 22 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #2251
    Petra
   Host

   My to v tý základní 14denní lhůtě zvládli úplně v pohodě, u nás jsem se zas ukvapila já 😀 ..myslím si, že za těch 5 dnů od podpisu, co jsme to potom odesílali, tak oni ještě nic nemohli stihnout rozběhnout, takto nám to akceptovali. Tohle je celá naše zkušenost.

   Odpovědět
   • #7667
     David
    Host

    A já mám zas zkušenosti že mi jejich tarif vyšel o necelých 8stovek levněji než jsem platil u původní firmy, tak jsem si to k nim nechal přehlásit.

    Odpovědět
  • #2411
    Karolína
   Host

   Maruško, a dívali jste se ještě před celou výpovědí, jestli by to třeba vaší babičce nepomohlo, když už to podepsala? Být vámi to proženu kalkulačkou buďto od eru nebo tou na tzb, které jsou jediné dvě nezávislé a ukáže se vám jak je to pro ní vhodné. Můj táta takhle taky podepsal a u něj jsme usoudili, že i ta tisícovka ušetřená, co mu to dělalo rozdíl, je dobrá a nechali jsme ho u nich.

   Odpovědět
   • #25661
     Petr
    Host

    Tou kalkulačkou tzb-info to jednou ročně s novým vyúčtováním protáhnu a vím jak jsem na tom, podle mě je i daleko lepší než ta érácká, protože má víc nabídek. Té erú jsem nikdy moc na chuť nepřišel, ale neříkám, že je špatná, jen se mi víc líbí zpracování té tzb. U BE jsem teď po dlouhé době spokojenosti přešel z tarifu Energie A++ na ten s garancí co má zastřešenou maximální cenu, co můžu zaplatit a na dva roky mám klid.

    Odpovědět
  • #4510
    Radim
   Host

   Zdravím, u nás je Bohemia energy na energiích přes tři roky, smlouvu máme dvouletou a už jsme jí jednou protáhlí, po roce jsme se u nich dohodli a dali nám slevu, takže jsme je nepotřebovali měnit. Sleva vyšla ve finále dost dobře, že jsme ušetřili o další tisícovku navrch.

   Odpovědět
  • #4625
    Denisa
   Host

   Při podomním prodeji lze využít právo na odstoupení od smlouvy i v 15 denní lhůtě po zahájení dodávek (ochrana spotřebitele) Nejlepší je, když za Vás řeší přímo Váš dodavatel – obraťte se na infolinku současného dodavatele a poraďte se, nejspíše Vám zašlou formulář k bezplatnému odstoupení podle platných paragrafů.
   Pokud se ale přece jen rozhodujete, že u Bohemia zůstanete, prostudujte si pořádně –

   1) ceníky – často je výhodná cena za jednotku spotřebovaného proudu/plynu MWh jen na krátké období, nebo jsou zbytečně drahé ostatní poplatky (měsíční paušál, zpoplatněná infolinka, předražené upomínky, poplatky za vrácení přeplatku – a přeplatek opravdu není úspora 🙂

   2) podmínky vč. malých písmen jak na smlouvě, tak přímo v obchodních podmínkách (často je smlouva vázána na několik let a těžko vypověditelná – dlouhé výpovědní lhůty, jinak hrozí velké sankce, prodloužení smlouvy o dalších i 5/10 let). Bohemia nemá příliš dobrou pověst… viz google

   Pěkný den

   Odpovědět
   • #7566
     Milan Zelenka
    Host

    Jako daleko jednodušší mi přijde si dodavatele prohnat nezávislou internetovou kalkulačkou, kde se zákazníkovi ukáže, zda je pro něj firma atraktivní či nikoliv, ze svojí vlastní zkušenosti mohu doporučit kalkulačku na tzb-info stránkách, kde není pro zadání potřebné nic z osobních údajů a proto zákazníka poté nikdo nebude obtěžovat s nabídkami. V současné době je nejlevnější produkt právě od Bohemia Energy co jsem se díval, takže na tom něco asi bude.

    Odpovědět
   • #25376
     Lenka
    Host

    Dneska už smlouvy na takhle dlouhou dobu nejsou, dyť se to řešilo i nějak veřejně, že můžou být max na 2-3 roky. Já mám teda u nich na neurčito, protože si šlo vybrat a to je za mě stav ideál.

    Odpovědět
  • #7768
    Josef Písecký
   Host

   Já mám u nich jednoduchou smlouvu bez závazku, takže určitě bych u babičky zkontroloval, jakou smlouvu podepsala, protože pokud má tu samou, tak bych zvážil možnost naběhnutí smlouvy a pak podle toho jak by to u ní vypadalo bych začal jednat. Vzhledem k tomu, že já sám jsem u nich ušetřil a bydlím sám, tak se domnívám, že by to pro ní také nemuselo být špatné řešení. Ale je samozřejmě na vašem uvážení.

   Odpovědět
   • #7769
     lojza
    Host

    Prosil bych odkaz na tu smlouvu bez závazku!!

    Neznám jediného poskytovatele energií, mobilních operátorů a poskytovatelů TV signálu, kteří “nízké” ceny nemají podmíněny závazkem (1 rok a více).

    A pokud je už možnost uzavřít smlouvu bez závazku, tak si řádně připlatíte!!

    Odpovědět
    • #8234
      Zbyněk
     Host

     Nevím jakou produktovou řadu má pan Písecký podepsanou, ale já jsem si u nich telefonicky dohodl řadu Plus a u té mám také smlouvu bez závazku, dneska už bych ani jinou nežádal, říkám tomu, že jsem u nich na mrkačku, abych je vyzkoušel. Aktuálně mám ceny dobré.

     Odpovědět
    • #26094
      Helena Havelková
     Host

     Elektřinu odebírám od MND a bez problémů smlouva na dobu neurčitou.

     Odpovědět
  • #8348
    Roger
   Host

   Jsou to všechno jen všiví překupníci,kteří se z vás živí…Pár stovek ročně vás zachrání??? 😀 Tak to z vás zase jiní vytáhnou jinde! Protože tak si to v ČR furt volíte…:-D

   Odpovědět
  • #8400
    Miloš
   Host

   Každýho věc na co svoje peníze vydá, v bytě to asi takový smysl mít nebude, tam je fakt, že by to hodilo jen těch pár stovek, ale v baráku o rozloze 210m2 už změnu docela poznám a opravdu mi není jedno, jestli 5tisíc pošlu někomu do kapsy nebo je ušetřím a vrazím pak jinde. A pokud jde o překupníky.. v jakém segmentu je dneska nenajdete, když je alternativa levnější a jde o to samé, tak proč si nepomoct.

   Odpovědět
  • #8402
   Johny Johny
   Účastník

   No ono asi poplatky za odstup od smlouvy budou vsude, pokud nevypovite v zakonym terminu. Sam mam starou matku a vim, ze si poradne nic necte a neni to s ni jednoduchy. Hlavne teda dejte pozor, at se babicka nevedomky neupise zase nekde jinde.Ale taky mam smlouvu u Bohemia energy a za me je to ok. Platim vcas, ceny nejsou zase tak vysoky oproti ostatnim a nic zvlastniho nemusim resit. Stejne tu elektrinu potrebuju tak co .

   Odpovědět
   • #8403
     lojza
    Host

    Moje řeč.  Taky mám asi 100 let smlouvu u ČEZ a za mě je to OK. Platím včas, ceny nejsou zase tak vysoké oproti ostatním a nic zvláštního nemusím řešit. Stejně tu elektřinu potřebuji tak co :-))

    Odpovědět
  • #8410
    Irena štěpánková
   Host

   Ahoj Maruško 🙂 už se ti podařilo vypovědět smlouvu? Já jsem s manželem kupovala větší byt [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte a můžu říct že jsme s tímto dodavatelem spokojeni. Máme v domě jen elektřinu a plyn vůbec. Pokud chceš zavolej na zákaznickou linku nebo jim pošli email, případně doporučený dopis na který by už měli reagovat zpětně písemnou formou. Dej vědět jak jsi dopadla, držím palce Irča 🙂

   Odpovědět
  • #8494
    Jaroslav Kočí
   Host

   Já byl nejdřív přesvědčený, že od bohemia energy budu odebírat, ceny se mi zdály dobré, ale pak mě můj dodavatel navnadil neveřejnou nabídkou a celé jsem si to rozmyslel, každopádně to už bylo po 14 denní lhůtě, takže jsem dával žádost ke zrušení až v té druhé vlně, kdy je to možné a to v těch 15 dnech po zahájení dodávky. Bohemia energy se mě taky snažila udržet, ale na mojí žádost pak poslali pozitivní odezvu, že to akceptují a zůstal jsem tak u původní firmy na nový neveřejný nabídce.

   Odpovědět
  • #8627
   RadkaMrholova RadkaMrholova
   Účastník

   Ahoj Maruško, měli jsme podobný problém s dědečkem, který podepsal smlouvu u jedné společnosti s podomním prodejce. Nevěděli jsme co s tím, nakonec nám kamarádka doporučila firmu, která nabízí právní poradenství a víceméně za tebe skoro všechno zařídí. Mrkni na tyhle stránky, třeba ti pomůžou.  [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

   Odpovědět
  • #8772
    Pavel Vondruška
   Host

   Dobrý den, také bych se tu chtěl zeptat, smlouvu už mám u Bohemia energy druhým rokem a za necelých 5 měsíců mi bude končit. Firmu bych však měnit nechtěl, jsem s ní spokojen, měl bych pouze zájem o změnu tarifu na výhodnější, to lze provést ihned a nebo vyloženě musím počkat až do konce té smlouvy? díky

   Odpovědět
   • #9288
     Jan Dlouhý
    Host

    Jestli máte zřízenou osobní kancelář, tak si zkuste podat žádost tam, tam jde většina takovýhle věcí zařídit a nemusíte nikam volat, já si tam teď upravoval zálohy a mám to akceptovaný.

    Odpovědět
    • #9612
      Adam Vácha
     Host

     No já jim přes ní odeslal samoodečet po novém roce a už mám doma vyúčtování… šikovný a rychlý.

     Odpovědět
    • #9613
      lojza
     Host

     A to má být jako nějaká novinka?? U ČEZu tyhle záležitosti řeším přes online kancelář už asi 10let. A vyúčtování tam vidím během 15 dnů nového roku. Takže asi tak.

     Odpovědět
  • #11056
    Martin Ch.
   Host

   Aktuálně mají nejvýhodnější nabídku, hledal jsem si možnosti a po letošním zvyšování cen, to u nich vychází nejlíp. Platbu za odběrné místo mají nulovou (paušál), jediné podmínky, co splňuji, jsou nebít před tím u nich a odběr zahájit do šesti měsíců od podpisu. Věnoval jsem tomu celkem dost času, a vzhledem k volné smlouvě a úspoře skoro 30%, tak do toho jdu.

   Odpovědět
   • #11057
     lojza
    Host

    Nechce se mi to hledat, takže mohl bys mi vysvětlit, co jsi myslel tím “Platbu za odběrné místo mají nulovou (paušál), …”

    Takže mají ji nulovou (to znamená zadarmo), nebo je tam nějaký paušál?

    Předpokládám, platbou za odběrné místo myslíš platbu za přívodní jistič a tam už je sakra rozdíl, jestli si dám jistič 25A nebo 100A.

    Odpovědět
  • #21973
    Tomáš
   Host

   Neférovost a neschopnost této firmy je do nebes volající. Vyhněte se této firmě. Sdělil jsem přesné informace pro přepis smlouvy a jejich zaměstnanec mi navrhl špatně smlouvu. Samozřejmě jsem souhlasil, protože jsem počítal, že ví, jak výpověď podat, když je to jeho práce. Podal jsem stížnost a odpověď byla pouze přes email. Přezkoumali jsme nahraný rozhovor a sice jste našemu zaměstnanci sdělil správné informace, ale následně jste souhlasil s jeho neschopností. Počkejte rok u stávajícího drahého poskytovatele plynu, bude mě to stát 10 000 kč navíc a po roce se ozvěte a my se pokusíme Vám nabídnout zajímavou nabídku, protože už uplynula doba pro podání opravené výpovědi, protože my jsme podali špatnou výpověď těsně před jejím uplynutím a ne hned, kdy jsme od Vás obdrželi podepsanou výpověď a tím by jsme stihli ještě znovu poslat opravenou výpověď. Lyška v televizní reklamě pěkně kecá.

   Odpovědět
  • #21975
    Robin
   Host

   Zkuste třeba tarif “Energie A++”. Cena se odvíjí od situace na tzv. spotovém trhu a už nějaký čas je to zejména u plynu velmi zajímavá nabídka, která je na dobu neurčitou (tedy bez závazku).Více na [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

   Odpovědět
   • #22025
     Přemek
    Host

    No mě na to přivedla moje pomalu doznívající smlouva. A na internetu jsem právě našel kombinaci, kdy na rok budu mít smlouvu pod tarifem Start++ a pak se to přesune právě na tenhle tarif, podle spotové ceny co uvádíte. Ona ta nabídka je dneska všelijaká, ale s ohledem na budoucnostmi toto řešení dává největší smysl v otázce nějaké úspory.

    Odpovědět
    • #22263
      Robin
     Host

     Také si myslím, že do budoucna je to věc, která může ušetřit nějaké peníze. Říkám si, že trh je v tomhle směru spravedlivý, tak jsem “Energii A++” vzal a zatím nelituji. Už nějaký čas se ceny na spotovém trhu vyvíjejí příznivě (nahrává tomu i mírná zima plus v současnosti posílení kurzu koruny vůči Euru, protože na spotovém trhu se v Eurech obchoduje), takže pokud se nestane nějaká mimořádná událost, mělo by to být i nadále příznivé. Není asi bez zajímavosti, že na to zareagovali i někteří další dodavatelé a nabízejí tarify s cenou, která se odvíjí od situace na spotovém trhu.

     Ale “Energie A++” je zatím pro mne dobrá v tom, že je na dobu neurčitou – podle mne by to u těchto tarifů mělo být, protože trh je proměnlivý a případný závazek nemusí být v případě dlouhodobější výraznější změny ceny směrem nahoru, až tak výhodný.

     Odpovědět
    • #22298
      Radek Sopoušek
     Host

     Nedávno jsem na ten tarif akorát koukal, za chvilku mi bude končit smlouva, tak to pravděpodobně nechám přesunout na něj. Protože přesně jak píšete, je tam smlouva na neurčito a i k dyž vyloženě trh niaj knesleduju, tak ceny mi přišly, že  se u toho tarifu vyvíjí dobře.

     Odpovědět
  • #21976
    Robin
   Host

   Více na reseni2plus.cz (snad se to zobrazí v pořádku) nebo se podívejte přímo na stránku Bohemky, kde je tento tarif v nabídce pro domácnosti.

   Odpovědět
   • #22563
     Tomáš Preis
    Host

    Zobrazuje se to v pořádku, díky za odkaz. Líbí se mi, že je tam možné nahlédnout i jak si cena u Energie A++ stála v předchozích letech, dá se z toho podle mě celkem dobře odvodit, jestli je to pro lidi výhodné nebo ne. Na jiných stránkách jsem viděl graf vývoje plynu a u toho si myslím, že to bude v současné chvíli fakt zajímavé, protože křivka ceny klesala, takže by podle toho měla být cena lepší i tady.  Noo asi o tom pouvažuju..

    Odpovědět
  • #22557
    Jiří Kratochvíl
   Host

   Moje zkušenost je , že jsme zaplatili 12 000 kč za odstoupení od smlouvy. V lednu 2015 přišli dealáři a přemluvili moji budoucí manželku , aby přešla k BOHEMIA ENERGY .

   Když jím řekla, že vše má od ČEZu , tak jejich odpověď byla , že jsou také od ČEZu.

   S hrůzou jsem zjistil, že jí lhali. Tak jsme dali výpověď , ale bylo týden po datu kdy to šlo zrušit. Dostala nějaké žárovky , které nás s odstoupením od smlouvy stáli oněch

   12000 kč .Žádné dovolání. Prostě hrůza okrádat důchodce. TAK POZOR na  takové vykutálence kteří se živí na důchodcích.

   i

   Odpovědět
   • #25665
    MilanMkujbc mku03375
    Host

    Obdobnou zkušenost s nimi mám také – asi před 5 lety přišli s tím, že ČEZ končí, že to bude přebírat BE. Před nimi jsem s hlasitým příposlechem zavolal na ČEZ, tam mi řekli, že to je vrcholná lež. Zamáčkl jsem hovor a dal jsem jim 2 minuty k opuštění domu, jinak že na ně zavolám policii. Stihli to.

    Odpovědět
  • #26049
    Jaroslav Lohniský
   Host

   Dnes mojí partnerce volali od původního dodavatele energii, že se přehlásila k Bohemia. Když jim sdělila, že s nikým žádnou smlouvu nepodepsala a nemá zájem cokoliv měnit, tak ji bylo sděleno, že toto je běžná praktika tohoto dodavatele. Již podnikáme právní kroky.

   Odpovědět
   • #26186
     Martin
    Host

    Nemá podepisovat podomní prodejce.

    Odpovědět
  • #26060
   petmot petmot
   Účastník

   (Nejen) v oblasti energetiky je to důležitá kvalitní informovanost. Nejvíce se vyplácí prevence. Vyhnout se nevýhodným nabídkám a závazkům. Spolehlivých infomací je jako šafránu, vím o jednom edukativním počinu, kde si lze jasno napříč trhem kvalitně udělat.

   Odpovědět
  • #26234
    Oldřich
   Host

   Dneska už můžu říct, že už jsem taky chytřejší, potom co jsem si zkusil zprostředkovatele energií a nechal to na něm ať dodavatele vybírá za mě, ale přišlo mi, že s tou cenou to nebylo zas tak růžový, jak mi původně bylo řečeno. Takže dá se říct, že mě z týhle  šlamastiky pomohla vytáhnout Bohemie, kde mi byli schopni říct, co kde mám udělat, abych mohl změnit firmu a mít jistýho dodavatele a taky lepší cenu.

   Odpovědět
   • #26358
    petmot petmot
    Účastník

    Kamarád bude dělat webinář pro všechny, které zákulisí energetiky zajímá, tak se na to těším. Informovanost vzroste a napálených jedinců (kéž by výrazně) ubyde.

    Odpovědět
  • #27668
    Petr Sejbr
   Host

   Moje zkušenost je následujíci pokud nekdo uvažuje a presunu do tehle spolecnosti.

    

   Nesolidní firma, jen zdražují neposkytuji klientum žádný pomocný servis jako jiné společnosti, vše musíte řešit na vlastní pěst. . . rozhodně nedoporucuji.

    

   Ps. Afera jejich krachu na slovensku mluvi za vše

    

   Odpovědět
  • #27716
   Pavel Pavel
   Účastník

   Asi majitel již dost vydělal a tak ukončil podnikání BE a cca 1 mil. odběratelů si hledá nového dodavatele.

   Hezký den!

   Odpovědět
   • #27717
    MilanMkujbc mku03375
    Host

    Sám si klepu na rameno, že jsem asi před 2 měsíci odpálkoval jejich “zástupce”, kteří se mi vnucovali jménem BE, že to bude výhodnější…

    Odpovědět
  • #27743
   petmot Petmot
   Host

   S energiemi je to o více faktorech, než jen praktiky majitele, které komentovat nebudu.

   [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 22 vláken odpovědí
Odpověď na: zkušenosti Bohemia Energy

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?