zdanění vypořádacího podílu

Úvod Fóra Všechny kategorie Finance zdanění vypořádacího podílu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #27323 Odpovědět
      Jozka
      Host

      Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli podléhá vypořádací podíl zdanění? Tedy zahrnovat do dani z příjmu?
      Děkuji za radu, zdravím všechny.

    • #27325 Odpovědět
      PavelPavel
      Účastník

      Jozko,

      vypořádací podíl podléhá srážkové dani podle § 36/2/e ZDP.

      Srážkovou daň vybírá plátce daně (s.r.o., družstvo atd.), který ji odvede přímo na FÚ.

      Poplatník tedy dostane již “čistý příjem”, který nezahrnuje do svého daňového přiznání.

      Hezký den!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: zdanění vypořádacího podílu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Cookie Consent with Real Cookie Banner