zdanění daru

  • Začal
    Téma
  • #10680 Reakce
    G.D.
    Guest

    Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně povinnosti zdanit dar. Vím, že darovací daň se už neplatí, ale dar by se měl zdanit v rámci daně z příjmu.  Nedaří se mi ale zjistit, jestli je povinnost zdanění finančního daru i u vztahu, kdy manžel daruje peníze sestře manželky. Je to vztah druhé skupiny, nebo už bez příbuzenského vztahu, a v tom případě musí sestra manželky příjem zdanit? Umíte mi někdo poradit? Děkuji!!

Zobrazujeme 2 reakce
  • Author
    Reakce
    • #10705
      Pavel Pavel
      Participant

      G.D.,

      situaci řeší § 10/3/c/1 a § 10/3/c/5 zákona o dani z příjmů.

      Pokud by šlo o peníze ze společného jmění manželů, tak by bylo osvobozeno.

      Pokud by manžel daroval své peníze mimo SJM své manželce a ta by je darovala své sestře, tak by bylo bezúplatné plnění osvobozeno.

      Pokud by manžel daroval své peníze mimo SJM své švagrové, tak by nebylo bezúplatné plnění osvobozeno.

      Logiku v daních nehledejte.

      Hezký den!

      Reakce
    • #10706
       lojza
      Guest

      Vaše starosti a Babišovy peníze bych chtěl mít.

      Nechápu co řešíte, prostě ať ty peníze strčí do obálky, dá je dotyčné osobě  a hotové vyřízené!!

      Teď mě napadá, vybírali jsme na kolegu, který mění zaměstnání. Myslíte, že by ty prachy měl zdanit? :-)))

      Reakce
      • #10799
         jetelíček
        Guest

        Ad absurdum, Lojzo, ano měl by zdanit :))

        Reakce
        • #10808
           lojza
          Guest

          Ano Jetelíčku (u vody), postrádá to logiku jaké c(tvrdé “y”)poviny lidé dokáží řešit.

          Apropó, když to ten kolega nezdaní tak by jsme ho měli exemplárně potrestat. Něco ve smyslu:

          Je to rebel, navrhuji ho zavřít na doživotí

          To jakože do konce života?

          Ano, na doživotí do konce života, a samozřejmě ztráta majetku!

          Reakce
    • #22341
       David
      Guest

      Mohl bych mít související dotaz? Jedná se o darování do SJM od matky jednoho z manželů, je tento příjem osvobozen pro oba manžele nebo pouze pro jednoho – toho přibuzného?

      Velice děkuji

      Reakce
Zobrazujeme 2 reakce
V reakci na: zdanění daru

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:




Log in with your credentials

Forgot your details?