zasklení lodžie stavební povolení

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MilanMkujbcMku03375 a poslední změna proběhla před 2 roky a 8 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #4449 Odpovědět
  slivka
  Host

  Dobrý den, je pro zasklení lodžie vyžadováno stavební povolení?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #4455
    pája
   Host

   Výklady stavebního úřadu nejsou jednotné. Zasklení někde projde bez stavebního povolení, jiný stavební úřad ho vyžaduje. Já jsme byla mezi těma šťastnýma, kde nebylo nic potřeba, jenom chtěli vědět, jestli to bude rámový zasklívací systém, nebo bezrámový. Takže rada – zeptejte se na Vašem stavebním úřadu, jak to posuzují oni.

   Odpovědět
  • #4475
   Pavel Pavel
   Účastník

   Slivko,

   souhlasím s pájou. Při existenci jednoho stavebního zákona jsou názory jednotlivých stavebních úřadů odlišné. Tím však vyřešíte pouze veřejnoprávní část problému.

   Z hlediska soukromého práva je důležité, co o vlastnictví ložií říká Prohlášení vlastníka a co obsahují Vaše stanovy.

   Hezký den!

   Odpovědět
  • #4537
    kefka
   Host

   Právě taky řešíme zasklení lodžie a máme další problém, protože nám bylo řečeno, že musíme mít stejné zasklení, jaké už na domě je. Je to ale jenom jeden byt, kde si to udělali před roky a nikoho se neptali. Nechci jejich rámový systém, líbí se nám bezrámový.  Když jsem se ptal na výboru, kde je uvedeno, že musí být všechna zasklení podle tohoto vzoru, tak nikde. Takhle to prý obecně platí. Jak bych měl nyní postupovat? Mám vůbec šanci?

   Odpovědět
  • #7908
   MilanMkujbc Mku03375
   Host

   Souhlasím s Pavlem, doporučuji prostudovat si prohlášení vlastníka. U nás např. je jasně uvedeno, že lodžie je součást opláštění budovy, takže zasklení podléhá souhlasu SVJ. Paradoxně s tímto ustanovením by kterýkoliv spolumajitel domu mohl žádat o přístup na kteroukoliv lodžii v domě, tedy i na tu, která je u sousedního bytu. Vím o jednom SVJ, kde tento problém vyřešili tak, že plochu lodžie “pronajali” majiteli bytu, se kterým souvisela, za částku, která odpovídala výši příspěvku do fondu oprav za danou plochu, s tím, že zasklení, příp. dlažbu na lodžii a další úpravy bude provádět “za své”.

   ad Kefka: co není zakázáno, je povoleno, takže až Vám předloží “něco”, kde bude nařízena jednotnost prosklení lodžií, tak pak je to pro Vás závazné. Pozor však na výše zmíněné prohlášení vlastníka !!!

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: zasklení lodžie stavební povolení

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?