Zákaz kouření marihuany v bytovém domu

 • This topic has 6 reakcí, 2 voices, and was last updated před 4 měsíci by Milan.
 • Začal
  Téma
 • #10114 Reakce
  Jana Beránková
  Guest

  Zdravím, v domě se nám na nástěnce objevil nápis ” Zákaz kouření a skladování marihuany”. Jsme vlastníci bytů a nařízení neschvalovalo svj. Pravděpodobně napsal předseda, nikdo není podepsán. Pls, jaká je legislativa, kouření marihuany přece není trestné? a jaké je povolené množství? Sama nekouřím, ale přijde mi to jako omezování os. svobody. Děkuji Jana

Zobrazujeme 3 reakce
 • Author
  Reakce
  • #10115
    lojza
   Guest

   A proč to teda řešíte, když jak uvádíte, sama nekouříte??

   Reakce
   • #10116
     klára
    Guest

    No já docela rozumím. Kdo jednou poznal “vůni” marihuany, už si ji pamatuje. U nás v domě to je taky občas docela cítit. Nemyslím, že by tento odér kvalitu bydlení zrovna zvedalo do výšin. Ale chápu, že v SVJ se to asi bude řešit těžko.

    Reakce
   • #14518
     Katka
    Guest

    Noc co noc to u nás taky cítíme je to příšerné. Někdy na prazdniny přijede vnuk a není to zdravé a vadí nám to ):nevíte kde se mám obrátit ? ):

    Reakce
  • #10118
    Alois
   Guest

   Můžete pod cedulku se zákazem ohledně marihuany dát cedulku “zákaz vyvěšování zákazových cedulí neschválených SVJ”.

   Reakce
  • #10133
   Martin Černý Martin Černý
   Participant

   Dobrý den,
   SVJ může vlastníkům jednotek jen těžko zakazovat „skladování“ marihuany v bytě. Kouření samotné už však představuje samostatný problém. Obecně lze říci, že vlastník bytu nemůže dle § 1175, odst. 1, ztížit jinému vlastníku jednotky výkon jeho vlastnického práva, což by nadměrné kouření (ať už cigaret, či marihuany, která navíc vydává ještě silnější specifický zápach) v některých případech mohlo. Existuje možnost tuto situaci řešit žalobou, ovšem i v případě úspěchu žalobce je vynutitelnost podobného rozsudku diskutabilní. Často se také poslední dobou mluví o zakazování kouření ve společných částech domu (převážně se jedná o balkony a lodžie), kde důvod zavdávají vlastníci/nájemci, kteří intenzivním kouřením obtěžují své okolí (ať už se jedná o marihuanu, či klasické cigarety). Situace se dá řešit právě zakotvením zákazu kouření  ve společných částech domu do domovního řádu, pokud se na shromáždění sežene dostatečná podpora pro daný návrh. Co se týče držení marihuany, dle §284, odst. 1 trestního zákoníku se dopustí trestného činu ten, kdo u sebe přechovává větší než malé množství této drogy (dle judikatury NS se jedná o více než 10 gramů), při přechovávání menšího množství se jedná o přestupek. Oproti obtěžování kouřem z klasických cigaretami je tedy v případě marihuany možné obrátit se na Policii ČR.

   Reakce
  • #22109
    Milan
   Guest

   Kdo bude posuzovat normální kouření a nadměrné kouření ??? Nenechte se vysmát.

   Reakce
Zobrazujeme 3 reakce
V reakci na: Zákaz kouření marihuany v bytovém domu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?