Zákaz kouření marihuany v bytovém domu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Katka a poslední změna proběhla před 5 dny, 11 hodinami.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10114 odpověď

  Jana Beránková

  Zdravím, v domě se nám na nástěnce objevil nápis ” Zákaz kouření a skladování marihuany”. Jsme vlastníci bytů a nařízení neschvalovalo svj. Pravděpodobně napsal předseda, nikdo není podepsán. Pls, jaká je legislativa, kouření marihuany přece není trestné? a jaké je povolené množství? Sama nekouřím, ale přijde mi to jako omezování os. svobody. Děkuji Jana

 • Autor
  Odpovědi
 • #10115
   lojza

  A proč to teda řešíte, když jak uvádíte, sama nekouříte??

  odpověď
  • #10116
    klára

   No já docela rozumím. Kdo jednou poznal “vůni” marihuany, už si ji pamatuje. U nás v domě to je taky občas docela cítit. Nemyslím, že by tento odér kvalitu bydlení zrovna zvedalo do výšin. Ale chápu, že v SVJ se to asi bude řešit těžko.

   odpověď
  • #14518
    Katka

   Noc co noc to u nás taky cítíme je to příšerné. Někdy na prazdniny přijede vnuk a není to zdravé a vadí nám to ):nevíte kde se mám obrátit ? ):

   odpověď
 • #10118
   Alois

  Můžete pod cedulku se zákazem ohledně marihuany dát cedulku “zákaz vyvěšování zákazových cedulí neschválených SVJ”.

  odpověď
 • #10133
  Martin Černý Martin Černý 
  Účastník

  Dobrý den,
  SVJ může vlastníkům jednotek jen těžko zakazovat „skladování“ marihuany v bytě. Kouření samotné už však představuje samostatný problém. Obecně lze říci, že vlastník bytu nemůže dle § 1175, odst. 1, ztížit jinému vlastníku jednotky výkon jeho vlastnického práva, což by nadměrné kouření (ať už cigaret, či marihuany, která navíc vydává ještě silnější specifický zápach) v některých případech mohlo. Existuje možnost tuto situaci řešit žalobou, ovšem i v případě úspěchu žalobce je vynutitelnost podobného rozsudku diskutabilní. Často se také poslední dobou mluví o zakazování kouření ve společných částech domu (převážně se jedná o balkony a lodžie), kde důvod zavdávají vlastníci/nájemci, kteří intenzivním kouřením obtěžují své okolí (ať už se jedná o marihuanu, či klasické cigarety). Situace se dá řešit právě zakotvením zákazu kouření  ve společných částech domu do domovního řádu, pokud se na shromáždění sežene dostatečná podpora pro daný návrh. Co se týče držení marihuany, dle §284, odst. 1 trestního zákoníku se dopustí trestného činu ten, kdo u sebe přechovává větší než malé množství této drogy (dle judikatury NS se jedná o více než 10 gramů), při přechovávání menšího množství se jedná o přestupek. Oproti obtěžování kouřem z klasických cigaretami je tedy v případě marihuany možné obrátit se na Policii ČR.

  odpověď
Odpověď na: Zákaz kouření marihuany v bytovém domu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?