Web SVJ ?

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu Web SVJ ?

  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PavelPavel a poslední změna proběhla před 4 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #28369 Odpovědět
      Hana
      Host

      Dobrý den, je SVJ povinno mít web? Pokud ano (tuto informaci jsem dostala), tak podle jakého zákona, resp. paragrafu?

    • #28370 Odpovědět
      Ladislav Laker
      Host

      Ptejte se tedy toho, kdo Vám poskytl tu informaci. Já neznám žádný celostátně účinný právní předpis České republiky, který by takovou povinnost SVJ ukládal.

      • #28371 Odpovědět
        Hana
        Host

        Děkuji za reakci… ale to právě také není žádný odborník, resp. třeba právník, proto mne zajímalo, jestli to někdo ví.

        • #28372 Odpovědět
          MilanMkujbcmku03375
          Host

          Dejte na pana L.L.

        • #28373 Odpovědět
          PavelPavel
          Účastník

          Hano,

          dovolím si jen zdůraznit, že pouze k dnešnímu dni je pravda, že žádný účinný celostátní předpis nepřikazuje, aby SVJ mělo webové stránky. Nicméně to nemusí platit i v budoucnu.

          Jen šiřitelé dobra vědí co je pro člověka a právnickou osobu to nejlepší a tak v budoucnu mohou zákonem svůj názor prosadit a SVJ pod sankcí budou muset mít web. Zákon jsem zatím neviděl, ale máme místopředsedu vlády pro digitalizaci a ten musí vykazovat nějakou činnost.

          Uvedu příklad z poslední doby s datovými schránkami. Zákonem č. 261/2021 Sb. byl novelizován zákon č. 300/2008 Sb.. Z novely vyplývá,  že každý, kdo po 1.1.2023 použije např. svou bankovní identitu pro elektronické bankovnictní, bude mít státem zřízenu svou datovou schránku. A když máte datovou schránku, tak pod sankcí musíte nějaké úkony činit vůči státu pouze prostřednictvím datové schránky.

          Takže doporučuji neusnout na vavřínech a bedlivě sledovat co poslanci v dnešní turbulentní době chaoticky schvalují.

          Hezký den!

        • #28376 Odpovědět
          Lukáš Zeman
          Host

          Dobrý den,

          nejsem a nikdy jsem nebyl členem bytového družstva, ale slyšel jsem, že dříve to pro BD byla povinnost. Pro SVJ to v minulosti a ani nyní povinnost není.

          Přeji všem pevné zdraví Lukáš

        • #28377 Odpovědět
          PavelPavel
          Účastník

          Lukáši,

          máte pravdu. Dříve to byla povinnost pro BD uvedená v § 636/1 ZOK. Nyní je tento legislativní omyl naštěstí již ze ZOK vypuštěn.

          Nemám nic proti webu, ale nesnáším, když nějaký teoretický právník nebo vládní úředník píše do návrhu zákonů povinnosti pro údajně svobodné osoby.

          A co se navrhne z těchto míst to většinou tlupa bezmozků schválí, pokud nemají nějaké zadání od lobbistů.

          Hezký den!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Web SVJ ?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Cookie Consent with Real Cookie Banner