Vyúčtování záloh a nákladů za služby 2021

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu Vyúčtování záloh a nákladů za služby 2021

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #28868 Odpovědět
   Pavel Kohout
   Host

   Dobrý den, jsem člen SVJ. Dostal jsem Vyúčtování záloh a nákladů za služby 2021, kde je položka Ostatní náklady. Na můj byt to činí cca 2000,– Kč a na celý objekt cca 200 000,– Kč. Podotýkám, že v roce 2019 čila položka Ostatní náklady cca 19 000,– Kč na objekt.

   Na můj dotaz, o co se jedná, jsem Výboru SVJ dostal odpověď, že „V ostatních nákladech jsou obecně všechny opravy, údržba, atd., co není placené z dlouhodobé zálohy“. To mi přijde zvláštní, protože opravy objektu by se měly platit z „fondu oprav“, do kterého platíme dlouhodobé zálohy. Chtěl bych se Vás zeptat, existuje nějaký předpis, jak se mají náklady na opravy zaúčtovat? Resp. co všechno s platí z fondu oprav a co lze platit mimo fond oprav a strčit to do Ostatní nákladů?

   Dále bych se chtěl zeptat, zda někdo neřešil případ, když vlastník pronajme byt zahraničním dělníkům, kteří vlivem špatné hygieny dům zamoří hmyzem (šváby apod.). Odhmyzení domu objednal Výbor SVJ, ale náklady se promítly opět do Ostatních nákladů a zaplatí to všichni vlastníci, ne viník.

   Děkuji a jsem s pozdravem. Pavel Kohout.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Vyúčtování záloh a nákladů za služby 2021

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: