Vyúčtování a doručení dokumentů

 • Začal
  Téma
 • #11596 Reakce
  KačKačKačena
  Guest

  Zdravím,

  pronajímám byt a vyúčtování za služby a teplo/vodu vkládá naše SVJ do přihrádek na poštu, ale já si nepřeji, aby se můj nájemce k těmto dokumentům dostal. Mám nárok dostávat to poštou na adresu mého trvalého bydliště? SVJ to nechápou :(.

  Nejsem nespolehlivý pronajímatel, který chce nájemce natáhnout. Jen máme v rámci domu další aktivity, ze kterých nám plynou finance a ve finále máme služby v domě zdarma. Já však o tyto finance snížila nájem a počítám s tím jako s mým ziskem. Mám strach, že budu mít s nájemce neshody a když uvidí, že za služby nic neplatím, tak se bude cukat. Ve skutečnosti však platíme normálně a docela hodně – čtyři výtahy, nonstop recepce, uklid atd.

Zobrazujeme 2 reakce
 • Author
  Reakce
  • #11609
    lojza
   Guest

   A to je teda hotel nebo bytový dům???

   Zaujala mě ta nonstop recepce a k tomu 4 výtahy. A portýra tam máte taky? 🙂

   Reakce
  • #11682
    lake
   Guest

   Kačenko,

   v této věci se nepohnete dál dokud si nepřečtete část Občanského zákoníku o bytovém spoluvlastnictví. Také doporučuji přečíst si stanovy vašeho SVJ. Vaše neznalost těchto dvou dokumentů Vás neomlouvá.

   Podle § 1177 Občanského zákoníku platí, že “[k]do nabyl jednotku do vlastnictví, oznámí to včetně své adresy (…) vlastníkům jednotek prostřednictvím osoby odpovědné za správu domu nejpozději do jednoho měsíce ode dne, kdy se dozvěděl nebo mohl dozvědět, že je vlastníkem.

   Zřejmě jste nesplnila Vaši povinnost a neoznámila jste SVJ Vaši adresu. Dále si zkontrolujte jaká jmenovka je na bytové poštovní schránce. Pokud je na ní jméno nájemce, pak SVJ není oprávněno tam strkat dokumenty určené k doručení Vám. Napřed si ale Vy sama musíte splnit Vaši zákonnou povinnost!

   Podrobnosti o způsobu doručování písemností vlastníkům jednotek mohou být uvedeny ve stanovách SVJ. Přečtěte si je. Možná budete překvapena …

   Reakce
  • #11683
    lake
   Guest

   A ještě mimochodem: nemůžete “mít služby v domě zdarma”. To je buď nesmysl, nebo porušujete zákon jak Vy, tak i SVJ.

   Vyúčtování služeb musí obsahovat veškeré skutečně vynaložené náklady na služby, jejich rozúčtování na Vaši bytovou jednotku a z toho plynoucí přeplatek/nedoplatek. Pokud v domě děláte něco dalšího pro SVJ, nelze o tyto částky protizákonně ponižovat vyúčtování služeb. To se má dít mimo vyúčtování, vzájemným započtením vzájemných pohledávek a závazků.

   Reakce
Zobrazujeme 2 reakce
V reakci na: Vyúčtování a doručení dokumentů

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?