Vystěhování z místa trvalého pobytu

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Kristýna a poslední změna proběhla před 10 měsíci a 2 týdny.
 • Vytvořil
  Téma
 • #8725 Odpovědět
  Magda
  Host

  Dobrý den, potřebovala bych poradit. Koupila jsem družstevní podíl s tím, že v bytě nechám do konce roku ještě bydlet původní členku družstva s rodinou – uzavřena nájemní smlouva do konce roku. Ona neplatila a hrozilo jí vyloučení z družstva, proto družstevní podíl včetně svého dluhu prodávala. Nyní začíná být jasné, že vůbec nezamýšlí ke konci roku se z bytu odstěhovat. Jak mám nyní postupovat? Nikdo ji prý z bytu nedostane, protože tam bydlí ještě s dcerou, která má dvě malé děti a všichni zde mají trvalé bydliště. Právě ty nezletilé děti jsou prý největší problém, kvůli kterému prý bude prakticky nemožné je z bytu dostat. To, že jsem neměla za těchto okolností družstevní podíl kupovat, už vím :(.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #8726
    lojza
   Host

   1. nájemní smlouva pro členy BD není časově omezena (je na dobu neurčitou)
   2. pokud někdo prodá na základě smlouvy podepsané oběma stranami družstevní podíl vč. dluhů, zbavuje se tím členství v družstvu a tím pádem zaniká nájemní smlouva
   3. trvalé bydliště v tomto případě nehraje vůbec žádnou roli
   4. Člen BD, který na základě smlouvy prodal svůj družstevní podíl (vč. dluhů), nemá žádné zákonné právo obývat byt, který navíc není v jeho vlastnictví ale vlastní ho BD, tento byt !”okupovat” a je na vedení BD si v tom udělat pořádek!

   Odpovědět
  • #8727
    Magda
   Host

   Dobrý den, Lojzo, děkuji za odpověď. Vím, že ta paní už není členem družstva, nájemní smlouvou jsem myslela mezi mnou, jako novým vlastníkem družstevního podílu a jí, která v bytě bydlí. Omlouvám se, jestli jsem to napsala nepřesně.

   Nemáte ještě nějaké informace k tomu trvalému pobytu a nezletilým dětem?

   Děkuji.

   Odpovědět
   • #8729
     lojza
    Host

    paní Magdo, asi v tom máte trochu zmatek a je třeba si ujasnit pojmy.

    Nájemní smlouva se v žádném případě nesepisuje mezi stávajícím nájemníkem a novým nájemníkem. Stávající nájemník uzavře smlouvu o prodeji družstevního podílu s kupujícím, informuje  o tom BD a po skončení celé transakce BD sepíše novou nájemní smlouvu s tím který si ten družstevní podíl koupil! Navíc nechápu, proč, když jak uvádíte paní není členem družstva jednáte s ní a nejednáte přímo s vlastníkem bytu což je BD??

    Odpovědět
  • #9488

   Dobrý den, dostala jste se bohužel do poměrně komplikované situace. Předně je otázkou, co jste vůbec koupila, dle § 742 zákona o obchodních korporacích je potřeba se členy, kteří se podíleli na pořízení bytu dalším členským vkladem (nebo jeho předchůdci, od kterých členská práva/družstevní podíl nabyl) uzavřít výhradně smlouvu na dobu neurčitou. Byla paní skutečně členkou družstva? Pokud ano, jaká práva jsou spojena s jejím družstevním podílem? Rozhodující pro Vás budou tyto dokumenty, respektive jejich případná absence:

   – smlouva o převodu družstevního podílu (je v ní nějak zmíněno, že paní v bytě zůstane po určitý čas? kdy byla smlouva předložena družstvu? jak v ní bylo popsáno předání bytu?)

   – podnájemní smlouva
   – nájemní smlouva
   – stanovy družstva
   Jste již vedena jako člen družstva?
   Odpovědět
  • #21757
    Lenka
   Host

   Dobrý den. Před několika lety se můj strýc oženil, a nastěhoval se ke sve manželce. Ona byla majitelka bytu. Po několika letech dostala mrtvici, a pečoval o ní několik let. Před rokem měl těžkou autonehodu, a je již rok v nemocnici. Dcera manzelky mezitim převedla byt na sebe. Nyní se má strýc vrátit z nemocnice, a ona ho tam nechce pustit, že matku umístila do domova důchodců, a jemu že vydá pouze osobní věci. Je možné takto postupovat? Dekuji

   Odpovědět
  • #22390
    Michal Smiovský
   Host

   Před rokem jsem se stal vlastníkem bytu.V bytě bydlí můj otec, který prohrál miliony  a ještě si nadělal dluhy gamblerstvím a neplatí ani základní nájem.Má zde trvalé bydliště.Mohu ho vystěhovat?

   Odpovědět
  • #23366
    Kristýna
   Host

   Dobrý den,když jsme oba nájemci muze ten 1 nájemce na který je ten byt napsaný vystěhovat toho druhého nájemce i když má trvalý pobyt v tom stejném bytě kde bydlíme spolu? Děkuji za odpověď

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpověď na: Vystěhování z místa trvalého pobytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?