Vystěhování z místa trvalého bytu

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zdeněk Maruna a poslední změna proběhla před 2 měsíci a 1 týdnem.
 • Vytvořil
  Téma
 • #9452 Odpovědět
  Šárka Večeřová
  Host

  Dobrý den, žiju delší dobu s přítelem a chci se informovat, za jakých podmínek bych ho mohla vystěhovat tj. zrušit mu trvalý pobyt. Je to již  v takové situaci, že jsem měla doma již 3x exrkutory, protože má tolik půjček, že má již srážky s platu i z důchodu. Navíc doma často nebývá, protože jezdí za přítelkyněma. Poraďte, zda ho můžu z bytu dostat, sbych mi exekutoři vše nezabavili.  Děkuji Šárka

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #9465
   Martin Černý Martin Černý
   Účastník

   Dobrý den,
   i za předpokladu, že máte byt ve vlastnictví, nemůžete svého přítele vystěhovat vlastními silami na ulici. Z hlediska práva nejvhodnějším, ale bohužel v praxi ne vždy efektivním řešením, je žaloba na vyklizení nemovitosti. Pokud by soud rozhodl ve Váš prospěch a přítel by se ve stanovené lhůtě z bytu nevystěhoval, můžete posléze podat návrh na exekuční vystěhování. Problém nastává, pokud jste s přítelem ve společném nájmu (tzn. v nájemní smlouvě jste uvedeni oba dva jako nájemci). V takovém případě nemůžete přítele ke skončení nájmu nutit a žádat po něm, aby se vystěhoval. Naopak jestli jste v nájemním vztahu s pronajímatelem bytu jen Vy a přítele jste pouze přijala do své domácnosti, máte právo kdykoliv svůj předchozí souhlas odvolat a přítel se posléze musí vystěhovat (nevystěhuje-li se dobrovolně, lze doporučit obdobný postup jako v prvním případě, tedy žalobu na vyklizení nemovitosti). Zřízený trvalý pobyt lze po vystěhování Vašeho přítele na návrh odhlásit (pokud si ho neodhlásí sám). Pamatujte též na to, že trvalý pobyt má dle zákona o evidenci obyvatel pouze evidenční charakter, a proto nezakládá žádná práva k přihlašovanému objektu ani k vlastníkovi nemovitosti.

   Odpovědět
  • #27882
    Zdeněk Maruna
   Host

   Dobrý den, rád bych znal odpověď, maminka dala dceři byt, družstevní podíl a dcera ji chce bezdůvodně vystěhovat, maminka má trvalý pobyt ve zmíněném bytě a platí veškeré náklady, tj.inkaso a fond oprav z účtů, jaké možnosti jsou že strany dcery (mé sestry),má nárok maminku vystěhovat?

   Děkuji Maruna Zdeněk

    

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Vystěhování z místa trvalého bytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?