Vystěhování neoprávněného podnájemníka

  • Toto téma je prázdné.
  • Vytvořil
    Téma
  • #23668 Odpovědět
    Tereza K.
    Host

    Dobrý den,

    mohu se prosím zeptat, pokud si nájemce bytu nastěhuje podnájemníka bez souhlasu pronajímatele, je případná smlouva mezi nimi neplatná, je tomu tak? Pokud následně podnájemník poškozuje byt a neplatí podnájem nájemníkovi, je tady nájemné nevymahatelné? A je v takovém případě možné podnájemníka okamžitě vystěhovat např.výměnou zámků, jelikož vlastně bydlí neoprávněně, nebo se na něj vztahují zákonné lhůty pro vystěhování jako v případně běžného nájmu?

    Předem děkuji za případnou radu a odpověd!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Odpovědi
    • #23670
       Ladislav Laker
      Host

      Terezo, nesdělila jste to nejdůležitější – obsah nájemní smlouvy. Takže můžete dostat pouze obecnou odpověď.

      Nájemce může dát třetí osobě do podnájmu část bytu, pokud v bytě sám trvale bydlí, i bez souhlasu pronajímatele (§ 2274 zákona č. 89/2012 Sb.).

      Pronajímatel má ovšem právo vyhradit si v nájemní smlouvě souhlas s přijetím nového člena do nájemcovy domácnosti; totéž platí pro přijetí podnájemce. Nevíme ovšem zda v konkrétní nájemní smlouvě je taková omezující podmínka uvedena.

      Pokud podnájemce poškozuje byt, odpovědnost za vzniklou škodu nese nájemce.

      Pronajímatel nemůže podnájemce “vystěhovat” z bytu, protože není s podnájemcem v žádném právním vztahu. Jestliže nájemci ukončí nájem, zároveň s tím skončí automaticky i podnájem.

      Není zřejmé proč se domníváte, že nájemné je nevymahatelné. Pronajímatel samozřejmě může vymáhat dlužné nájemné. Proč by nemohl?

      Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Vystěhování neoprávněného podnájemníka

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Log in with your credentials

Forgot your details?