Výpověď z pronájmu

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Výpověď z pronájmu

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #27586 Odpovědět
   Jaroslava Svobodová
   Host

   Dobrý den,měla bych na vás dotaz.Dostali jsme tříměsíční výpověď z nájmu bytu,dle smlouvy.Chtěla jsem se zeptat,jak by to bylo,kdychom se odstěhovali dejme tomu za měsíc,jestli vystěhováním a předáním bytu majiteli končí i povinnost platit nájem a zálohy za služby nebo bychom museli vše platit až do skončení tříměsíční výpovědi.Děkuji za odpověď.Jaroslava Svobodová

  • #27588 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Tříměsíční výpověď je standard podle zákona. Ve výpovědní době samozřejmě nájem trvá, bez ohledu na to zda byt užíváte nebo neužíváte. Hradíte také služby. Jediný rozdíl při neužívání bytu by mohl být ve snížení počtu osob pro rozúčtování služeb (jestliže se některá poskytovaná služba rozúčtuje podle počtu osob).

   Pokud majitel bude souhlasit s dřívějším předáním bytu a převezme od vás klíče, bude se tím okamžikem byt považovat za odevzdaný a nájem skončí. Bez souhlasu majitele ovšem není možné jednostranně skončit nájem dříve. Zkuste se s ním dohodnout.

   • #27594 Odpovědět
    Jaroslava Svobodová
    Host

    Děkuji za odpověď.J.Svobodová

  • #27596 Odpovědět
   Wendy
   Host

   Dne 31.1.2020 nám skončila nájemní smlouva měli sme ji stanovenou na rok. Ve smlouvě máme že se smlouva prodlužuje dodatkem. Ale majitelka nam to ústně prodloužila ale písemně nam to nedala i když sme ji to říkali. Nájem sme platili pravidelně nebyl žádný problém až do teď. Dne 30.9 mi majitelka předala výzvu o vyklizení bytu pro zánik  práva nájmu uplynutim doby. Stim že se máme do 10.10 vystěhovat jinak nás dá k soudu. Dá se proti tomu něco dělat? Za 10 dní si nemůžu takhle narychlo něco najít ještě když mám děti.

   • #27598 Odpovědět
    Ladislav Laker
    Host

    Wendy, napsal jste že “ve smlouvě máme že smlouva se prodlužuje dodatkem”. Jestliže smlouva byla písemná, bylo nutné sjednat dodatek rovněž písemně. Z toho budeme vycházet.

    Jestliže neexistuje písemný dodatek podepsaný pronajímatelem i nájemcem, pak žádný dodatek sjednán nebyl a k prodloužení nájemní smlouvy nikdy nedošlo. To ovšem nijak nevadí.

    Váš nájem skončil dne 31. 1. 2020 a Vy jste byt dále užívala i po tomto datu s tichým  souhlasem pronajímatele. Jestliže pronajímatel Vás následně nevyzval k vyklizení bytu, pak platilo, že nájem je znovu ujednán na tutéž dobu (1 rok), tedy od 1. 2. 2020 do dne 31. 1. 2021. O rok později se situace opakovala: opět došlo k novaci nájemní smlouvy. Nájem je tedy znovu ujednán na jeden rok od 1. 2. 2021 do dne 31. 1. 2022, a to za stejných podmínek jaké jsou uvedeny v původní smlouvě. Obýváte tedy byt řádně na základě platné nájemní smlouvy na dobu určitou.

    Vypověď z nájmu bytu na dobu určitou může pronajímatel dát jen z důvodů, které jsou v zákoně výslovně vyjmenovány (v § 2288 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb.). Pokud pronajímatel neuvede ve výpovědi jeden z důvodů podle § 2288 odst. 1, k výpovědi se nepřihlíží. Váš nájem skončí uplynutím doby, ovšem teprve dne 31. 1. 2022.

  • #27656 Odpovědět
   Wendy
   Host

   Dekuji za odpověď moc ste mi pomohl.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: Výpověď z pronájmu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner