výměna dveří

Zvolená otázka obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 9 m, 3 t.

 • Tvůrce
  Téma
 • #2659 Odpovědět

  Nik

  Zdravím, chci se zeptat, jak je to s výměnou vstupních dveří do bytu.  Jedná se o družstevní byt. Musím žádat družstvo o souhlas?

 • Autor
  Odpovědi
 • #2660
  Pavel Pavel 
  Uživatel

  Nik,

  dům patří družstvu včetně vstupních dveří do bytu. Takže ano.

  Na druhé straně, pokud si výměnu budete sám financovat a dveře nebudou nějak extravagantní např. barvou, tak lze souhlas očekávat bez problému.

  Hezký den!

  Odpovědět
  • #2664
    pepe

   Nějak si teď nedokážu představit co autor myslel pod pojmem “extravagantní vstupní dveře” :-)) Ano je pravda, že dům patří družstvu, ale tomu družstvu v podstatě patří i ty byty. Takže když si v bytě vyměním dveře na WC za nějaké “extravagantí” nebo tam dám jenom perličky, tak budu mít opletačky s družstvem?? Nedělejme z toho proboha kovbojku, prostě nájemník má potřebu více chránit svůj majetek, takže výměna vstupních dveří je určitě kvalitativní posun a družstvo by bylo samo proti sobě aby nenechalo zhodnocovat svůj majetek. Že náklady jdou v tomto případě plně za nájemníkem je úplnou samozřejmostí.

    

    

   Odpovědět
   • #2673
    ladamuri lada

    v první řadě, musíte splnit požární předpis  při výměně dveří!!. musí být odolné požáru.

    Odpovědět
   • #5814
     Radovan

    Kde píše autor extravagantní vstupní dveře?

    Odpovědět
   • #5820
     pepe

    Budíček! Pokud se dobře podíváš na vlákno, tak jsem reagoval na Pavla coby autora odpovědi.

    Odpovědět
   • #5823
     Radovan

    Sorryjako, asi jsem zas přebral 😀

    Odpovědět
  • #2675
    Jozka

   U nás družstvo určuje přesně typ dveří i barvu.  Na jednu stranu nám to vadilo, protože jsme si původně vybrali trochu jiné, ale na druhou stranu to v domě vypadá dobře, když jsou všechny dveře stejné.  Tak u nás v pohodě, i když pod diktátem.

   Odpovědět
   • #2677
     pepe

    A rohožky přede dveřma musíte mít taky stejné??

    A jinak v představenstvu všichni zdrávi?

    Odpovědět
   • #2678
     pepe

    Ještě takový malý dotaz na Jozku. Píšeš, že v domě to vypadá dobře když jsou všechny dveře stejné. Předpokládám tedy, že výměna proběhla hromadně u všech nájemníků na náklady družstva (potažmo za společné peníze všech nájemníků), protože si nějak nedokážu představit, že mně někdo nutí do výměny vstupních bytových dveří za bratru 20táců, když mi ty staré bohatě postačují.

    Odpovědět
 • #2674
  Pavel Pavel 
  Uživatel

  Lado,

  ano, musí se splnit takové předpisy, jaké platí v okamžiku výměny dveří. Že před 40 lety platily jiné předpisy není rozhodné. To je nutná, nikoliv však postačující podmínka.

  Já se domnívám, že na prvním místě musí být vlastnické právo, které svědčí družstvu a nikoliv nájemníkovi.

  Hezký den!

  Odpovědět
 • #5900
   Jiří W.

  Jeli byt družstevní, tak ano, jak se tu psalo, ale dovolím si nesouhlasit, že jde o rutinu, pokud Vám to bude schvalovat nějaký vůl, může jít i o problém, aniž by dveře byly extravagantní. Jako se vším je to o lidech.

  Odpovědět
 • #7538
   vilma

  A dveře od bytu, který je v osobním vlastnictví? Považuju za samozřejmé, že tady si můžu osadit jaké chci a nemusím se nikoho ptát. Je to tak?

  Odpovědět
 • #7543
   pepe

  Paní (slečno) Vilmo, samozřejmé to je do té doby, než si někdo z vlastníku, kteří chodí po schodech a v každém patře se musí dívat na směs různých dveří, které jsou rozdílné typově i barevně a je to irituje. 🙂

  Ale teď vážně. Samozřejmě si můžete vybrat dveře dle libosti.

  V této diskuzi zaznělo, že pokud je byt družstevní, tak, když to přeženu, byste měla mít v každém bytě stejnou malbu, nábytek, sporák, vanu, podlahy apod. Ale i v normálním družstvu s “normálním” představenstvem se vstupní dveře do bytu vůbec neřeší a pokud si někdo osadí dveře za 50táců, tak jenom zhodnocuje majetek družstva.

  Samozřejmě to neplatí např. pro společný výběr venkovních oken a fasády, tady by asi nastal chaos.

  Odpovědět
 • #7573
   lojza

  Tak určitěěěě:-) Ale každopádně bych si ohlídal aby ty dveře nebyly extravagantní. Ještě by vám to mohl někdo závidět:-)

   

   

  Odpovědět
Reakce na: výměna dveří

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?