výměna dveří

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu výměna dveří

 • Toto téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel lojza a poslední změna proběhla před 5 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2659 Odpovědět
   Nik
   Host

   Zdravím, chci se zeptat, jak je to s výměnou vstupních dveří do bytu.  Jedná se o družstevní byt. Musím žádat družstvo o souhlas?

  • #2660 Odpovědět
   PavelPavel
   Účastník

   Nik,

   dům patří družstvu včetně vstupních dveří do bytu. Takže ano.

   Na druhé straně, pokud si výměnu budete sám financovat a dveře nebudou nějak extravagantní např. barvou, tak lze souhlas očekávat bez problému.

   Hezký den!

   • #2664 Odpovědět
    pepe
    Host

    Nějak si teď nedokážu představit co autor myslel pod pojmem “extravagantní vstupní dveře” :-)) Ano je pravda, že dům patří družstvu, ale tomu družstvu v podstatě patří i ty byty. Takže když si v bytě vyměním dveře na WC za nějaké “extravagantí” nebo tam dám jenom perličky, tak budu mít opletačky s družstvem?? Nedělejme z toho proboha kovbojku, prostě nájemník má potřebu více chránit svůj majetek, takže výměna vstupních dveří je určitě kvalitativní posun a družstvo by bylo samo proti sobě aby nenechalo zhodnocovat svůj majetek. Že náklady jdou v tomto případě plně za nájemníkem je úplnou samozřejmostí.

     

     

    • #2673 Odpovědět
     ladamurilada
     Host

     v první řadě, musíte splnit požární předpis  při výměně dveří!!. musí být odolné požáru.

    • #5814 Odpovědět
     Radovan
     Host

     Kde píše autor extravagantní vstupní dveře?

    • #5820 Odpovědět
     pepe
     Host

     Budíček! Pokud se dobře podíváš na vlákno, tak jsem reagoval na Pavla coby autora odpovědi.

    • #5823 Odpovědět
     Radovan
     Host

     Sorryjako, asi jsem zas přebral 😀

   • #2675 Odpovědět
    Jozka
    Host

    U nás družstvo určuje přesně typ dveří i barvu.  Na jednu stranu nám to vadilo, protože jsme si původně vybrali trochu jiné, ale na druhou stranu to v domě vypadá dobře, když jsou všechny dveře stejné.  Tak u nás v pohodě, i když pod diktátem.

    • #2677 Odpovědět
     pepe
     Host

     A rohožky přede dveřma musíte mít taky stejné??

     A jinak v představenstvu všichni zdrávi?

    • #2678 Odpovědět
     pepe
     Host

     Ještě takový malý dotaz na Jozku. Píšeš, že v domě to vypadá dobře když jsou všechny dveře stejné. Předpokládám tedy, že výměna proběhla hromadně u všech nájemníků na náklady družstva (potažmo za společné peníze všech nájemníků), protože si nějak nedokážu představit, že mně někdo nutí do výměny vstupních bytových dveří za bratru 20táců, když mi ty staré bohatě postačují.

  • #2674 Odpovědět
   PavelPavel
   Účastník

   Lado,

   ano, musí se splnit takové předpisy, jaké platí v okamžiku výměny dveří. Že před 40 lety platily jiné předpisy není rozhodné. To je nutná, nikoliv však postačující podmínka.

   Já se domnívám, že na prvním místě musí být vlastnické právo, které svědčí družstvu a nikoliv nájemníkovi.

   Hezký den!

  • #5900 Odpovědět
   Jiří W.
   Host

   Jeli byt družstevní, tak ano, jak se tu psalo, ale dovolím si nesouhlasit, že jde o rutinu, pokud Vám to bude schvalovat nějaký vůl, může jít i o problém, aniž by dveře byly extravagantní. Jako se vším je to o lidech.

  • #7538 Odpovědět
   vilma
   Host

   A dveře od bytu, který je v osobním vlastnictví? Považuju za samozřejmé, že tady si můžu osadit jaké chci a nemusím se nikoho ptát. Je to tak?

  • #7543 Odpovědět
   pepe
   Host

   Paní (slečno) Vilmo, samozřejmé to je do té doby, než si někdo z vlastníku, kteří chodí po schodech a v každém patře se musí dívat na směs různých dveří, které jsou rozdílné typově i barevně a je to irituje. 🙂

   Ale teď vážně. Samozřejmě si můžete vybrat dveře dle libosti.

   V této diskuzi zaznělo, že pokud je byt družstevní, tak, když to přeženu, byste měla mít v každém bytě stejnou malbu, nábytek, sporák, vanu, podlahy apod. Ale i v normálním družstvu s “normálním” představenstvem se vstupní dveře do bytu vůbec neřeší a pokud si někdo osadí dveře za 50táců, tak jenom zhodnocuje majetek družstva.

   Samozřejmě to neplatí např. pro společný výběr venkovních oken a fasády, tady by asi nastal chaos.

  • #7573 Odpovědět
   lojza
   Host

   Tak určitěěěě:-) Ale každopádně bych si ohlídal aby ty dveře nebyly extravagantní. Ještě by vám to mohl někdo závidět:-)

    

    

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
Odpověď na: výměna dveří

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: