velikost sklepních kójí

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu velikost sklepních kójí

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel ladamuriladamuri a poslední změna proběhla před 1 rokem a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #27528 Odpovědět
   pete
   Host

   Zdravím, potřebovali bychom zjistit, jestli je někde přesně specifikována velikost sklepních kójí? V našem SVJ dělali nové a máme je menší, než byly původní. Děkuji.

  • #27532 Odpovědět
   MilanMkujbcMilanMkujbc
   Účastník

   Velikost sklepních kójí musí být uvedena v prohlášení vlastníka. Pokud byly dělány nějaké úpravy, měly být schváleny shromážděním vlastníků s tím, že po úpravách budou případně kóje menší – teď momentálně nevím z hlavy, jaké kvorum pro toto schválení musí být, ale dá se to dohledat.

   • #27533 Odpovědět
    Ladislav Laker
    Host

    MilanMkujbc se mýlí. Správná odpověď zní:

    Velikost sklepních kójí nemusí být uvedena nikde.

    Sklepní kóje je pouze část prostoru ve společné místnosti. Žádný celostátně účinný právní předpis nestanoví, že by prohlášení mělo obsahovat údaje o podlahových plochách společných místností. Tím spíše nemusí být nikde uvedeny plochy či objemý ohraničené přepážkami uvnitř takové místnosti.

     

    • #27536 Odpovědět
     MilanMkujbcMilanMkujbc
     Účastník

     Nevím, jestli nemusí – já jen popisoval prohlášení vlastníka, které má každý náš člen SVJ. V něm je nejen velikost sklepních kójí, ale dokonce i plánek, ve kterém jsou zakresleny kóje i s popisem, ke kterému bytu patří…

  • #27537 Odpovědět
   ladamuriladamuri
   Host

   My jsme při zakládání  SVJ v 2014 a právnička,toto požadavala , a dělala se   měření bytů, nebytových prostor,, a pak selidé i divili stejny byt a jiné rozměry.. -zajisté při předlávce bytových jader a vyzděných Yotongem, míri jiné než stávající bytové jádro… takže my toto máme i v prohlášení vlastníka

    

   • #27549 Odpovědět
    Ladislav Laker
    Host

    Ladamuri, máte vadné prohlášení. Tím se raději nechlubte.

    Zaplatili jste právničce, která nebyla ani schopna přečíst si v právním předpisu  jak se zjišťuje podlahová plocha bytu v jednotce(2012). Celé vaše přeměřování bytů bylo špatně, a plochy uvedené v prohlášení jsou nesprávné.

    Podle nařízení vlády č. 366/2013 Sb. platí, že podlahovou plochu bytu v jednotce tvoří půdorysná plocha všech místností bytu včetně půdorysné plochy všech svislých nosných i nenosných konstrukcí uvnitř bytu, jako jsou stěny, sloupy, pilíře, komíny a obdobné svislé konstrukce; p<i>ůdorysná plocha je vymezena vnitřním lícem svislých konstrukcí ohraničujících byt včetně jejich povrchových úprav</i>.

    Z uvedeného plyne, že tloušťka stěn uvnitř bytu nemá žádný vliv na podlahovou plochu bytu v jednotce(2012).

    Naštěstí pro vás všechny: vadné prohlášení nemůže být zneplatněno. Pro spoluvlastnické vztahy se i nadále budou použivat ty spoluvlastnické podíly, které jsou v prohlášení uvedeny. Rozdíly v plochách bytů jsou pravděpodobně “nepatrné”, takže není dán právní důvod pro změnu prohlášení (§ 1173 per analogiam).

    Vybrali jste si právničku, která nerozumí právním předpisům. I vy všichni jste tehdy  ignorovali platný zákon a nařízení vlády vydané k jeho provedení. A teď na sebe prozrazujete věci, o kterých by se mělo raději mlčet …

     

    1 uživatel poděkoval za odpověď.
  • #27557 Odpovědět
   ladamuriladamuri
   Host

   zajímavé,ale jak píšete, všichni  se tím seznámili a podepsali.. ale i sklapy se tak měřili-k´je, sušárnaa, provozní místnosta kočárkovna .. Ano v roce 2014 se to lámolomna NOZ .My jsme respektovali rady a vypracování právničky, která se tím živí !!!

    

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: velikost sklepních kójí

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner