uschování pozvánek

  • This topic has 2 reakce, 1 voice, and was last updated před 2 týdny by H. Levný.
  • Začal
    Téma
  • #21596 Reakce
    H.Levný
    Guest

    Dobrý den, pro důležitost shromáždění jsme členy obesílali doporučenými dopisy. Některé se vrátily jako nevyzvednuté. Musíme je uschovat? Jaký je k tomu důvod a na jak dlouho?

Zobrazujeme 1 reakci
  • Author
    Reakce
    • #21598
      Pavel Pavel
      Participant

      Rozhodující je, co máte o způsobu svolávání shromáždění uvedeno ve stanovách.

      Pokud tam máte, že se shromáždění svolává doporučeným dopisem, tak doporučuji nevyzvednuté pozvánky uschovat. Podle § 1209/1 NOZ má totiž člen SVJ právo napadnout soudně usnesení shromáždění do 3 měsíců ode dne, kdy se o rozhodnutí dozvěděl nebo dozvědět mohl. A pokud by namítal, že nebyl informován o shromáždění, tak má SVJ problém.

      Pokud máte ve stanovách jiný způsob svolávání shromáždění, např. vyvěšením na nástěnce, webu atd. a doporučený dopis byl nad rámec stanov, tak nedoručené pozvánky uchovávat nemusíte.

      Hezký den!

       

      Reakce
    • #21599
       H. Levný
      Guest

      Dobrý den, pane Pavle, děkuji za vysvětlení. S pozdravem Levný.

      Reakce
Zobrazujeme 1 reakci
V reakci na: uschování pozvánek

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:




Log in with your credentials

Forgot your details?