Ukončení nájmu po uplynuti smlouvy na dobu určitou

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #24522 Odpovědět
  Vilem LIska
  Host

  Dobry den
  pronajimam cast bytu na dobu urcitou. Smlouva vyprsi 31.12.2020 a nehodlam ji prodluzovat.Jak napsat “najemci” muj umysl slouvu neprodluzovat a do kdy mu musi byt doporucena posta dorucena.
  Dekuji Vilem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #24524
   MilanMkujbc mku03375
   Host

   Nemáte-li jiné ustanovení v nájemní smlouvě, potom z dobré vůle ho můžete upozornit, že nájemní smlouva končí dne …

   Odpovědět
   • #24529
     lojza
    Host

    Tak o to, jak to bude po 31.12.2020 by se měl zajímat hlavně dotyčný nájemce, který má smlouvu na dobu určitou. On je tou ohroženou osobou z hlediska stávajícího bydlení, kdy má v ruce smlouvu které končí platnost koncem roku.

    Já být tím nájemníkem, kterému na konci roku končí nájemní smlouva na dobu určitou a chci nadále v tom bytě bydlet, tak už v září se budu informovat o možnosti prodloužení této smlouvy.

    Pokud Viléme chcete udělat vstřícný krok, tak se s nájemníkem kontaktujte a vyříkejte si to.

    Odpovědět
  • #24554
    Ladislav Laker
   Host

   Pane Lisko,

   nejste povinen nájmce k ničemu vyzývat ani mu nemusíte nic doručovat. Oba jednáte podle sjednané smlouvy. Bude ovšem praktické (i když nepovinné) předem určit nebo sjednat datum a čas kdy dojde k odevzdání klíčů od bytu. S odevzdáním klíče/klíčů totiž zákon spokuje uvolnění bytu nájemcem (pokud jste si v nájemní smlouvě nesjednali něco jiného).

   Vzhledem k tomu, že nájemní smlouva končí na Silvestra, bude vhodné zjistit zda v tento den bude nájemce už slavit někde jinde, popíjet víno a pojídat chlebíčky, nebo bude sedět v prázdném bytě a čekat na Vás do půlnoci, aby Vám odevzdal klíč. Platí totiž, že připadá-li poslední den lhůty/doby na sobotu, neděli nebo (státní) svátek, je posledním dnem lhůty/doby nejbližší následující pracovní den. Takže je možné, že se s nájemcem minete. Budete pak vzájemně svalovat vinu na toho druhého.

   Pronajímatelé často dělají tu zásadní chybu, že v nájemní smlouvě nijak nekonkretizují KDY přesně (den, hodina, minuta) a KDE má dojít k odevzdání bytu a klíče od bytu (na adrese bytu, nebo na adrese pronajímatele, nebo na jiném místě). Případně JAKÝM ZPŮSOBEM má k odevzdání dojít (pouze osobně “z ruky do ruky” při závěrečném předání bytu, nebo doručením na adresu pronajímatele, nebo položením klíče pod rohožku, či  ještě nějak jinak).

   Nejbezpečnější pro pronajímatele je sjednat v nájemní smlouvě že byt je bude volný okamžikem ukončení nájemní smlouvy bez ohledu na to zda nájemce odevzdá klíč nebo neodevzdá.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Ukončení nájmu po uplynuti smlouvy na dobu určitou

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?