účetní závěrka SVJ schválení

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa účetní závěrka SVJ schválení

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Ladislav Laker a poslední změna proběhla před 3 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #23618 Odpovědět
   sabb
   Host

   Dobrý den, prosím o radu, jak je to nyní se schvalováním účetní závěrky SVJ. Z důvodu koronaviru jsme neměli shromáždění, nemáme ji tedy schválenou. Četl jsem, že je náhradní lhůta do 31.12.2020. Článek byl ale v souvislosti s bytovými družstvy. Platí stejný termín i pro SVJ? Děkuji Vám.

  • #23619 Odpovědět
   PavelPavel
   Účastník

   sabb,

   neznám předpis, který by určoval pod nějakou sankcí, do kdy má SVJ schválit účetní závěrku.

   Jediné co platí je § 21a/2 zákona o účetnictví, podle kterého musíte zveřejnit účetní závěrku do 12 měsíců od rozvahového dne a to bez ohledu na to, zda byla účetní závěrka schválena.

   Takže máte do konce roku 2020 dost času se po prázdninách sejít, účetní závěrku projednat a schválit na shromáždění a zveřejnit ve sbírce listin veřejného rejstříku.

   Hezký den!

   • #24470 Odpovědět
    Petr
    Host

    Dobrý den,

    náš výbor SVJ zveřejnil účetní závěrku za r. 2019 již v březnu t.r., aniž ji předložil ke schválení, přestože tak mohl učinit formou emailu, což je v našem SVJ běžný způsob komunikace – to s ohledem na skutečnost, že řádnou schůzi nebylo možné svolat kvůli pandemii. Je proti tomuto postupu nějaké odvolání či sankce? Děkuji za odpověď.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: účetní závěrka SVJ schválení

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: