Účastník stavebního řízení

Úvod Fóra Všechny kategorie Rekonstrukce domu Účastník stavebního řízení

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #24024 Odpovědět
   Hana Koll.
   Host

   Dobrý den,

   jsme SVJ, s 32 bytovými jednotkami, na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře. V současné době se zabýváme možností rekonstrukce – zateplení domu.

   Dotaz:
   Aby nás mohla projekční firma zastupovat jako účastník stavebního řízení a ostatních úkonů spojených s plánovanou rekonsktrukcí:
   – je postačující plná moc od statutárních zástupců SVJ,
   – nebo je nutná plná moc jednotlivých vlastníků bytových jednotek?

   Děkuji za odpověď a přeji hezký den
   Kollmannová Hana

  • #24025 Odpovědět
   MilanMkujbcmku03375
   Host

   Nevím, zda se nezměnily předpisy, ale když jsme my (SVJ) v Jablonci n. N. zateplovali dům, byl jsem osobně na stavebním úřadu a dostal jsem na písemnou žádost odpověď, že pro zateplování, pokud se nemění velikost otvorů (okna, dveře), není třeba žádné stavební povolení ani ohlášení. Požádal jsem je o písemné sdělení proto, že jsme měli přiklepnutou dotaci ze Zelené úsporám, a v podmínkách bylo buď kolaudace nebo písemné sdělení, že nebylo třeba stavební povolení. Při kompletování faktur a dalších dokladů jsem toto sdělení přiložil a bylo uznáno.

   Při druhé akci – vybudování vlastní kotelny, však stavební povolení bylo třeba, tam jsme to řešili tak, že na schůzi shromáždění vlastníků jsme nechali odsouhlasit stavbu kotelny a pověření zastupováním při stavebním řízení pro firmu. Na základě zápisu jsme (výbor) zplnomocnili firmu, která to realizovala. Taktéž bez problémů.

   Asi bych Vám doporučil osobní návštěvu na stavebním úřadu a případně (jako my) si na žádost nechat napsat, co vše od Vás stavební úřad bude požadovat.

   Hodně štěstí!!!

  • #24032 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Projekční firma nebude vůči stavebnímu úřadu nikoho zastupovat. Bude nejspíše stavebníkem, a ten je přímým účastníkem stavebního řízení (nikoho nezastupuje). Stavebník je povinen úřadu prokázat souhlas vlastníka stavby.

   Ve vašem případě ovšem (chcete-li pouze zateplovat) není potřebné ani stavební povolení, ani ohlášení stavby. Smlouva s “firmou” bude tedy smlouvou mezi SVJ a dodavatelem díla. Žádné zastupování se nekoná.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Účastník stavebního řízení

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: