Trvalé bydliště

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Malý a poslední změna proběhla před 2 měsíci, 1 týdnem.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10939 odpověď

  Adina

  Dobrý den, pronajímám byt a nájemci si chtějí adresu bytu přihlásit jako trvalé bydliště. Bojím se, že bychom s tím mohli mít v budoucnu problémy (případné exekuce atd.). Mám nějakou možnost, jak je odmítnout nebo se chránit?

  A další dotaz – sestra prodává byt, na kterém má trvalou adresu. Zřejmě se musí přehlásit, je to tak?

  Děkuji za odpovědi.

 • Autor
  Odpovědi
 • #10941
   Petr Bur.

  Řeším teď něco podobného… Přidávám se k dotazu! 🙂

  odpověď
 • #10958
   Malý

  Má-li nájemce platnou nájemní smlouvu, úřad mu na základě této smlouvy zapíše na adrese pronájmu trvalé bydliště. K tomu nepotřebuje souhlas pronajímatele. V nájemních domech se neeviduje číslo jednotky, nýbrž pouze adresa domu, tj. číslo popisné/číslo orientační. Je pravda, že exekutorovi byste pak musel dokazovat, že movité předměty ve vašem bytě nepatří nájemci.

  Sestra se po prodeji bytu nemusí přihlašovat jinam. Trvalý pobyt je evidenční údaj a není přímo spojen s fyzickým pobytem občana. Nový vlastník ale může ve správním řízení dosáhnout zrušení trvalého bydliště vaší sestry na adrese bytu, který opustila, a to i bez její účasti, záleží, jaké důkazy o tom, že v bytě nežije, úřadu předložíte.

  odpověď
Odpověď na: Trvalé bydliště

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?