trubky za vodoměry

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Malý a poslední změna proběhla před 1 rokem a 1 měsícem.
 • Vytvořil
  Téma
 • #14962 Odpovědět
  Jarmila Ransdorfová
  Host

  Dobrý den, jaká je asi vzdálenost od vodoměru co už nemusí platit majitel bytu,jde o to, že kousek asi tak dvacet cm.od vodoměru je už trubka a hlavně to koleno kde je uchycena již rezavé a máme strach že by to mohlo prasknout.

  Děkuji za odpověď.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #15140
    lojza
   Host

   U nás to máme tak, že všechno co je kilometr za vodoměrem platí všichni co jsou po trase toho kilometru :-)))

   Ale teď vážně, ve stanovách by toto mělo být jasně definováno, ale předpokládám, že praxe je taková, že vše co je za vodoměrem by mělo být v režii vlastníka, potažmo nájemníka.

   Odpovědět
  • #15273
    Malý
   Host

   Pátrejte v “Prohlášení vlastníka“. Pokud zde není přesně definováno, co je společné a co již náleží bytu, platí, že potrubí, rozvody, vodoměry, uzávěry jsou společnými částmi nemovitosti.

   V rozumně sestaveném prohlášení je přesně definován bod, kdy společné přechází na privátní,  např.  K jednotce náleží:

   – Rozvody studené a teplé vody v jednotce, včetně uzávěrů, vodoměrů a dalších přístrojů a armatur, a to počínaje odbočkou ze stoupacího potrubí, (téčko na stoupačce je společné, našroubovaná odbočka do bytu je privátní)

   – Rozvod odpadního potrubí v jednotce, a to počínaje zaústěním do tvarovky stoupacího potrubí, (tvarovka je společná, nasunutá trubka z bytu a její utěsnění je privátní)

   – Kabelový přívod elektřiny do jednotky a rozvody elektřiny v jednotce, včetně chráničů, jističů, vypínačů, a to počínaje jističem před elektroměrem, (instalace před jističem je společná, jistič před elektroměrem a vše za ním je privátní)

   – rozvody ústředního topení včetně topných těles, napojovacích šroubení, termostatických ventilů a hlavic a indikátorů topných nákladů, a to počínaje odbočkou od stoupacího potrubí topení. (stoupačka je společná, svar a odbočka do bytu je privátní)

   Prakticky je to vždy tak, že společné je to, kudy proudí energie nebo médium ke všem připojeným uživatelům, a privátní je to, kudy totéž proudí pouze koncovému konzumentovi.  Výjimkou bude poslední patro, ale i zde by se slušelo ponechat definici shodně jako u ostatních.

   Anebo to může být i jinak…

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: trubky za vodoměry

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?