trubky za vodoměry

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Malý a poslední změna proběhla před 4 týdny, 1 dnem.

 • Vytvořil
  Téma
 • #14962 odpověď

  Jarmila Ransdorfová

  Dobrý den, jaká je asi vzdálenost od vodoměru co už nemusí platit majitel bytu,jde o to, že kousek asi tak dvacet cm.od vodoměru je už trubka a hlavně to koleno kde je uchycena již rezavé a máme strach že by to mohlo prasknout.

  Děkuji za odpověď.

 • Autor
  Odpovědi
 • #15140
   lojza

  U nás to máme tak, že všechno co je kilometr za vodoměrem platí všichni co jsou po trase toho kilometru :-)))

  Ale teď vážně, ve stanovách by toto mělo být jasně definováno, ale předpokládám, že praxe je taková, že vše co je za vodoměrem by mělo být v režii vlastníka, potažmo nájemníka.

  odpověď
 • #15273
   Malý

  Pátrejte v “Prohlášení vlastníka“. Pokud zde není přesně definováno, co je společné a co již náleží bytu, platí, že potrubí, rozvody, vodoměry, uzávěry jsou společnými částmi nemovitosti.

  V rozumně sestaveném prohlášení je přesně definován bod, kdy společné přechází na privátní,  např.  K jednotce náleží:

  – Rozvody studené a teplé vody v jednotce, včetně uzávěrů, vodoměrů a dalších přístrojů a armatur, a to počínaje odbočkou ze stoupacího potrubí, (téčko na stoupačce je společné, našroubovaná odbočka do bytu je privátní)

  – Rozvod odpadního potrubí v jednotce, a to počínaje zaústěním do tvarovky stoupacího potrubí, (tvarovka je společná, nasunutá trubka z bytu a její utěsnění je privátní)

  – Kabelový přívod elektřiny do jednotky a rozvody elektřiny v jednotce, včetně chráničů, jističů, vypínačů, a to počínaje jističem před elektroměrem, (instalace před jističem je společná, jistič před elektroměrem a vše za ním je privátní)

  – rozvody ústředního topení včetně topných těles, napojovacích šroubení, termostatických ventilů a hlavic a indikátorů topných nákladů, a to počínaje odbočkou od stoupacího potrubí topení. (stoupačka je společná, svar a odbočka do bytu je privátní)

  Prakticky je to vždy tak, že společné je to, kudy proudí energie nebo médium ke všem připojeným uživatelům, a privátní je to, kudy totéž proudí pouze koncovému konzumentovi.  Výjimkou bude poslední patro, ale i zde by se slušelo ponechat definici shodně jako u ostatních.

  Anebo to může být i jinak…

  odpověď
Odpověď na: trubky za vodoměry

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?